Eestiski tuttav skeem USA-s: tohutu häältesadu Bidenile öötundidel

Maailm,
- Updated
Ameerika üks tuntumaid loosungeid on “Lõpetage varastamine!”

Kolmapäeval algasid Pennsylvanias vabariiklaste esindajate avalikud ärakuulamised seoses väidetavate valimispettuste ja -reeglite rikkumistega 3. novembri presidendivalimistel. Üles astus ka president Trumpi jurist Rudy Giuliani.

„Me palume, et te kuulaksite ära meie esitatud tõendid ja hindaksite neid,“ ütles Giuliani.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohal olid mitmed tunnistajad, kes kirjeldasid valimisprotseduuride reeglite rikkumisi, kui neid ei lubatud vaatlejatena jälgima häältelugemist. „Ühtegi vabariiklastest vaatlejat ei lastud ligi, hoiti eemal, nagu lehmi tara taga, et neil ei oleks võimalik näha sedeleid,“ selgitas Giuliani.

Delaware’i maakonna valimiste vaatleja Leah Hoops rääkis, et töötas häälte saabumise järel järjest kolm päeva. „Meile tekitas muret üks ruum, kus ei olnud ühtegi vaatlejat, puudus igasugune võimalus seal toimuvat näha ja protsess ei olnud läbipaistev,“ ütles ta.

Hoops mainis ka, et paljud vabariiklastest vaatlejad ei ole julgenud tunnistuse andmiseks välja tulla või kaebusele alla kirjutada. „Me oleme palju kaalule pannud, meid on hirmutatud, ähvardatud, me oleme pidanud olema lugematul arvul tunde eemal oma perest, sõpradest ja tööst,“ rääkis Hoops ärakuulamisel.

Jurist Justin C. Kweder, kes samuti tegutses vaatlejana Philadelphias, kinnitas, et vabariiklastest vaatlejaid hoiti häältelugemisest eemal. Ta tundis ka muret enam kui 5000 rikutud kirjateel saadetud sedeli pärast, mida valimisjaoskonna töötajad paljundasid.

Ühe vaatleja sõnul oli üks valimisjaoskonna töötaja teda pidevalt sõimanud ja ähvardanud teda häältelugemise protsessi hoolikamal jälgimisel kõrvakiiluga

Giuliani oli ärakuulamistele toonud ka valimiste turvalisusega tegeleva spetsialisti, kes seadis kahtluse alla kummalised anomaaliad Bidenile antud häälte järsus kasvus hilistel õhtutundidel. Tema sõnul on just see üheks peamiseks valimispettuse näitajaks. Pennsylvanias saabus öösel korraga ligi 600 000 häält Bidenile ja ainult 3200 häält Trumpile.

Lisaks oli tema väitel ligi 700 000 sedeline erinevus kirjateel väljasaadetud sedelite ja tagasi tulnud sedelite vahel.

Trumpi sõnul tuleb valimised ümber pöörata: „Pole mingit kahtlust. Meil on tõendid, meil on kohtuhagid, meil on kõik. Vajame vaid kohtunikke, kes on valmis meid hoolikalt kuulama, omamata poliitilisi arvamusi või muid probleeme.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused