Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestlane Inglismaal: kõik nagu Eestis – tänavad on tühjad, maske ei kanta, kuid distantsi hoitakse

-
07.04.2020
Inimesed jalutavad pühapäeval kevadises Londoni pargis.
© Scanpix.

Eile hilisõhtul viidi Briti peaminister Boris Johnson koroonaviiruse sümptomitega intensiivravi osakonda. Inglismaal tudeeriv eestlanna räägib Uutele Uudistele, milline on seal olukord üldiselt.

Pärast seda, kui ülikool kinni pandi, elab ta oma ühiselamu toas, põhiliselt Eesti infoväljas.

„Elan siin koos Hiina tudengitega. Kui olen teema tõstatanud, siis üks poiss soovitab mul mitte muretseda, kuna Hiina riik on tema arvates antud olukorras väga õigesti toiminud ja kui ravimi leiab, siis annab sellest ka kogu maailmale teada,“ vahendas Lõuna-Inglismaal elav eestlanna.

See umbes 130 000 elanikuga linn on üks väikseima nakatunute arvuga piirkondadest Inglismaal.
Ülikoolis lõpetati õppetöö alates 16. märtsist ja kõik ülikooli hooned suleti alates 25. märtsist. Sellest päevast mindi üle ka digitaalsele õppele.

Kõik, kellel võimalik, töötavad Inglismaal kodus. „Samas sain oma inglise tuttava jutust aru, et ehitajatel on lubatud ehitusplatsil tööd jätkata, aga kahemeetriste vahedega. Tema autos nägin armatuurlaual tõendit, et tegu on olulise töötajaga, kes ehitab riikliku tähtsusega infrastruktuuri. Selle olevat firma andnud talle tulevikuperspektiivi silmas pidades, et ta kodunt tööle saaks, juhuks kui politsei hakkab autosid kontrollima ja küsima nende sõidu põhjust,“ vahendas naine.

Nädal tagasi käis ta toidupoes linna servas. Järjekord tänaval oli umbes 150 meetrit. Inimesed seisid 2-3 meetriste vahedega. Kollaste vestidega töötajad organiseerisid liikumist. Poodi lasti sisse ükshaaval, esimese asjana poodi sisenedes lasti käed desinfitseerida. Linnas liiguvad ainult need inimesed, kes on toidupoodi asja.

Avatud on veel postkontorid: tööpäevadel kuni 15.00-ni, laupäeviti 12.30-ni ja pühapäeviti on täiesti kinni. Kõik muud kohad on suletud.

Enamik inimesi maske ei kanna, aga kõik hoiavad kahemeetrist distantsi. Kui tänav on kitsas ja kõrval on sõidutee, siis kasutatakse üksteisest möödumiseks sõiduteed. Kõik on väga viisakad ja tänavad selle eest, kui kahemeetrise vahemaa säilitamiseks oma trajektoorist kõrvale astud.

Kassade ees on klaasdi ja maha on märgitud kohad, kus inimesed peaksid seisma, nagu Eestiski.

„Eile käisin jõe ääres, seal oli küll palju inimesi koos lastega jalutamas aga kõik hoiavad distantsi,“ lisas ta.

Suurbritannia televisioonis tehakse iga päev kell 17.30 teatavaks nakatanute ja surnute arvud. Eeldatakse, et seal on haripunkt järgmise nelja nädala jooksul. On oodata, et 2000 inimest sureb päevas, kui see on kõige mustem prognoos.

Nüüd on ka laialt mõistetud, et Hiina on valetanud ametlike surnute ja nakatunute arvu.

Ühendkuningriigis on viimastel andmetel üle 51 600 koroonajuhtumi, haiguse tagajärjel on surnud 5373 inimest.