Egiptuse ajakirjanik Ibrahim Issa: islam peab vabanema “mustast kolmnurgast” 

Maailm,
©AFP/Scanpix
Protest Sri Lanka islamiterrori vastu.

Islamiterrorism lõpeb siis, kui moslemid nõustuvad, et minevikus oli nii head kui halba ning minevikku ei ole vaja taastada, ütleb Egiptuse ajakirjanik Ibrahim Issa.

Ajakirjanik rääkis aprilli keskel islamiterrorismi kohta oma programmis, mida edastati Al-Hurra TV-s Ameerika Ühendriikides .

Issa ütles, et ISIS ja Al-Qaida kaovad ning terrorism ja äärmuslus lõpevad alles siis, kui moslemid vabanevad “mustast kolmnurgast”.

“Musta kolmnurga” esimene ots kajastab moslemite üldist usku, et nende minevik on unistus, inglite ja hiilguse aeg. Teine ots peegeldab moslemite usku, et see kuldne aeg tuleks taastada. Kolmas kujutab endast mõnede moslemite usku, et selle aja taastamiseks saab kasutada vägivalda, sundi, julmust, relvi ja pomme.

Issa sõnul vabanevad moslemid mustast kolmnurgast ainult siis, kui nad nõustuvad, et minevikus oli nii hea kui halb ja seda ei ole vaja tagasi tuua. “Me peame elama oma ajas ja meie maailmas vastavalt meie uuendatud religioonile,” ütles Issa.

Allikas: kansalainen.fi

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused