Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE USA osakond pani vabariiklaste suurüritusel paika koostöö Trumpi meeskonnaga

25.08.2021
Kolmekesi koos.
© Erakogu

EKRE USA osakond tegutseb aktiivselt – selle esimees Mike Calamus ja aseesimees Teet Maidla osalesid hiljuti New Yorki osariigi vabariiklaste partei esimehe Nick Langworthy ja  New Yorgi GOP vabariiklaste poolt korraldatud üritusel, kus seati sihte 2022 vahevalimistele ja 2024 presidendivalimistele.

Üritus oli Mike Calamuse sõnul ainult kutsetega külalistele, kelleks olid erinevad konservatiividest aktivistid, poliitikud ja ärimehed. “Kuna minu firma Calamus Enterprises tegeles Donald Trumpi ametiajal Valges Majas ning paljudes teistes föderaalasutustes nagu USA Ülemkohus, mitmete teenuste osutamistega ja oleme ka aastaid aktiivselt tegutsenud konservatiivide leeris, olime  kutsutud osalema,” rääkis EKRE osakonna esimees.

Calamuse sõnutsi oli neil hea võimalus esindada konservatiivseid eestlasi USAs, keda on seal palju rohkem, kui massimeedia kajastuste järgi arvata võiks. Paljud väliseestlaste organisatsioonid, nagu Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides ja Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu, on oma põhikirjade järgi küll apoliitilised, ent tegelikkuses propageerivad paraku ainult vasakpoolseid ning liberaalseid vaateid.

Tuntumatest poliitikutest olid kohal näiteks senaator Tim Scott, New Yorgi endine linnapea ja Donald Trumpi ihuadvokaat Rudy Giuliani ja tema poeg Andrew Giuliani, New Yorki osariigi vabariiklaste partei esimees Nick Langworthy, kongressman Lee Zeldin ja muidugi ka Donald J Trump kui ürituse peakõneleja.

Arusaadavatel põhjustel oli üritus nii eksklusiivne, et sissepääsuks ainuüksi nimelisest kutsest ei piisanud. Eelnevalt tuli läbida ka väga põhjalik taustakontroll presidendi ning tipp-poliitikute turvalisuse tagamiseks. Ürituse täpne asukoht teatati vähem kui 24 tundi enne algust ja siis läkitati ka lõplik kinnitus sissepääsu loa kohta.

“Kuna tegemist oli suvise ajaga, toimus üritus vabas õhus Westchester Golfiklubis. Teadupärast on Donald Trump kirglik golfimängija, ning esimene silmside oligi näha teda tavalises polosärgis golfirajalt klubihoonesse suundumas, kus ta siis ülikonda riietus ja ametliku ürituse peakõnelejaks saabus. Maskikohustust seal ei olnud, atmosfäär oli väga sõbralik, suurem osa 500 külalisest olid kõik omavahel vanad tuttavad, kuna liigutakse samades äri- ja poliitilistes ringkondades,” kirjeldab Mike Calamus.

Mike Calamuse sõnutsi vesteles ta Trumpi sõprade Rudy Giuliani ja Elie Hirschfeldiga (miljardärist New Yorgi kinnisvaramagnaat ning tunnustatud kunstide patroon ja filantroop) Eesti teemadel, kohtumine Trumpiga oli pooljuhuslik.

“See oli sõbralik jutuajamine, kus saime edastada oma toetuse Donald Trumpi 2024. aasta valimiskampaaniale. Trump on rahvamees, ei mingit kõrki üleolekut, ta vestles joviaalselt inimestega ja  vastas kõigile küsimustele vabalt. Ta oli väga heas tujus ja optimistlik. Muuseas, kes veel ei tea – Donald Trump on täiskarsklane,” jutustab EKRE USA osakonna esimees.

Calamuse sõnul soovib rahvuskonservatiivide osakond teha koostööd kõigi parempoolsete ja konservatiivsete jõududega USA-s, välistatud pole ka suhtlemine mõõdukamate demokraatidega (moderate democrats).

“Muidugi on USA vabariiklaste endi huvides saada hääli ja toetust ka USAs elavate eestlaste poolt. Meie omalt poolt jagame kogemusi NSVLi okupatsioonist, kommunistidest ja sotsialismi „viljastavatest“ tingimustest. Põhiline tegevus toimub ikkagi maakondade ja osariikide konservatiivide tasemel,” lisab Calamus.