EL-i vindumine jätkub: rahandusministritel ei õnnestunud päästeplaanis kokku leppida

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Euroopa Liidu impeeriumi keskus. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Liidu jõuetusest tuleb uudiseid rohkem kui tema reaalsetest tegudest – öö läbi videokonverentsi pidanud Eurogrupi rahandusministrid ei saavutanud kokkulepet selle üle, kuidas koroonapandeemia tõttu langusesse pööranud majandust toetada.

Euroopa Liidu rahandusministritel ei õnnestunud kolmapäeval kokku leppida päästeplaanis koroonapandeemiast rängalt tabatud riikide abistamiseks, kui Itaalia jäi kindlaks oma koroonavõlakirjade ideele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pärast 16 tundi kestnud arutelusid jõudsime kokkuleppe lähedale, kuid me ei ole veel kohal. Ma peatasin eurogrupi kohtumise ja me jätkame homme neljapäeval,” lausus euroala rahandusministreid ühendava grupi portugallasest juht Mário Centeno.

Kõne all oli rohkem kui poole triljoni eurose mahuga meetmete pakett, mis sisaldaks Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) krediidiliini 240 miljardi euro ulatuses, Euroopa Investeerimispanga laenuvõimaluste suurendamist 200 miljardi euro võrra ja 100 miljardi euroni küündiva laenuskeemi loomist ajutiste palgasubsiidiumide maksmiseks.

Eesti ei toeta euroala mõnede riikide soovi luua koroonakriisist ülesaamiseks euroala võlakirjad. “Küll aga peaksime kindlasti laenu võtma, kui Euroopa Liit sellekohased võimalused käivitab,” ütles rahandusminister Martin Helme. “Me ei ole nõus euroala võlgade kokkupanemisega, sest meie, kes me oleme Euroopa kõige madalama võlakoormusega, saaksime oma võlakoormuse tõusu ilma, et me oleks seda raha kunagi kulutanud. /…/ Aga see ei tähenda, et me oleksime vastu spetsiifilistele abimeetmetele nendele riikidele, kes on praegu kõige suuremas kriisis.”

Euroopa Liidu mannetust kinnitab isegi sotsialist Marina Kaljurand, kes on enda sõnul “väga kriitiline” Euroopa Komisjoni tegevusetuse suhtes. (ERR-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused