Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EL-i vindumine jätkub: rahandusministritel ei õnnestunud päästeplaanis kokku leppida

-
08.04.2020
Brüssel tahab rohkem raha.
© Uued Uudised

Euroopa Liidu jõuetusest tuleb uudiseid rohkem kui tema reaalsetest tegudest – öö läbi videokonverentsi pidanud Eurogrupi rahandusministrid ei saavutanud kokkulepet selle üle, kuidas koroonapandeemia tõttu langusesse pööranud majandust toetada.

Euroopa Liidu rahandusministritel ei õnnestunud kolmapäeval kokku leppida päästeplaanis koroonapandeemiast rängalt tabatud riikide abistamiseks, kui Itaalia jäi kindlaks oma koroonavõlakirjade ideele.

“Pärast 16 tundi kestnud arutelusid jõudsime kokkuleppe lähedale, kuid me ei ole veel kohal. Ma peatasin eurogrupi kohtumise ja me jätkame homme neljapäeval,” lausus euroala rahandusministreid ühendava grupi portugallasest juht Mário Centeno.

Kõne all oli rohkem kui poole triljoni eurose mahuga meetmete pakett, mis sisaldaks Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) krediidiliini 240 miljardi euro ulatuses, Euroopa Investeerimispanga laenuvõimaluste suurendamist 200 miljardi euro võrra ja 100 miljardi euroni küündiva laenuskeemi loomist ajutiste palgasubsiidiumide maksmiseks.

Eesti ei toeta euroala mõnede riikide soovi luua koroonakriisist ülesaamiseks euroala võlakirjad. “Küll aga peaksime kindlasti laenu võtma, kui Euroopa Liit sellekohased võimalused käivitab,” ütles rahandusminister Martin Helme. “Me ei ole nõus euroala võlgade kokkupanemisega, sest meie, kes me oleme Euroopa kõige madalama võlakoormusega, saaksime oma võlakoormuse tõusu ilma, et me oleks seda raha kunagi kulutanud. /…/ Aga see ei tähenda, et me oleksime vastu spetsiifilistele abimeetmetele nendele riikidele, kes on praegu kõige suuremas kriisis.”

Euroopa Liidu mannetust kinnitab isegi sotsialist Marina Kaljurand, kes on enda sõnul “väga kriitiline” Euroopa Komisjoni tegevusetuse suhtes. (ERR-BNS-UU)