EL jätkab Ungari ahistamist – nagu sovjetlik ühendus ikka

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Poster avalikes kohtades ütleb: ärgem laskem Sorosel viimasena naerda!

Just sel ajal, mil Eestis on kõneaineks Euroopa Liidu sarnasus NSV Liiduga, tegi EL sovjetliku sammu ühe liikmesriigi karistamiseks.

Euroopa Liit kaebas neljapäeval Ungari valitsuse migrantide smugeldamise vastase seaduse tõttu EL-i Kohtusse (ECJ).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Komisjon otsustas kaevata Ungari kohtusse niinimetatud “Peatage Soros” seaduse tõttu, mis väidetavalt “kriminaliseerib asüülitaotlusi toetava tegevuse ja piirab õigusi varjupaiga taotlemiseks”.

Seadus on saanud nime ungari päritolu juudist miljardäri ja rahvusriikide vaenaja George Sorose tõttu, keda Ungari valitsus peab rändekriisi algatajaks, vahendab BNS.

Komisjon kritiseeris “Peatage Soros” seadust esmakordselt aasta tagasi, kui see parlamendis vastu võeti. Seadus näeb ette kuni aastase vanglakaristuse igaühele, kes aitab inimestel ebaseaduslikult Ungarisse siseneda.

Ungari peaministri Viktor Orbáni valitsus on süüdistanud Sorost Euroopat tabanud migrandivoo orkestreerimises.

Migrantide vastuvõtmine või sellest keeldumine on demokraatlikus maailmas iga riigi enda asi. Ungari on sellest ohtlikust teest loobunud ja võtnud parlamendi heakskiidul nõuks migrantide smugeldajaid karistada, kuid see ei meeldi migratsiooni heaks kiitvale Brüsselile.

Asja kohtusse andmist ei pea pidama demokraatia avalduseks, sest hukkamõistvatest resolutsioonidest hoolimata on Ungari mõttekaaslased, eriti Poola, blokeerinud katsed madjareid otseselt karistada.

Liiduvabariikide suveräänsuse piiramine oli Nõukogude Liidus tavaline ja sealgi tehti seda pealtnäha vägagi “demokraatlikult”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused