Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EL pani esialgu piitsa käest ja hakkab migrantide eest präänikut pakkuma

-
24.07.2018
Lifeline laadung on ju vaja kuskile maha laadida…
© Reuters/Scanpix

Brüssel on vist liikmesriikide ähvardamisest nii väsinud, et hakkab migrandikorje eest altkäemaksu välja käima.

Euroopa Liit pakkus teisipäeval välja rahalise tasu liikmesriikidele, et nad nõustuksid vastu võtma Vahemerelt päästetud põgenikke, kelle vastu Itaalia on viimastel nädalatel tõrkunud.

Ettepanek laiendab väidetavalt EL-i juunikuisel tippkohtumisel kokku lepitud meetmeid ja on ühtlasi vastus Itaalia valitsuse otsusele mitte lubada päästelaevu oma sadamatesse.

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku pakkuda raha liikmeriikidele, kes on vabatahtlikult nõus rajama oma territooriumile keskused migrantide asüülikõlblikkuse hindamiseks, ja neid ka haldama.

Lisaks pakub komisjon riikidele 6000 eurot iga asüülitaotleja eest, kes neist “kontrollitud keskustest” vastu võetakse. “Oleme valmis toetama liikmesriike ja kolmandaid riike parema koostöö nimel merelt päästetute maaletoomiseks,” ütles rändevolinik Dimitris Avramopoulos.

Paraku võib eeldada, et ka selle raha eest võtab nõustunud riik endale kaela probleemid, mida pakutav summa kuidagi ei korva — migrandid ei paista silma erilise töökuse poolest, vaid eelistavad oleskleda sotsiaaltoetustel, mis tähendab vastuvõtjariigile kulutusi, mida enam ei kompenseerita.