Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Enamik ameeriklasi leiab, et Trumpi presidendiks olles poleks Putin julgenud Ukrainat rünnata

-
26.02.2022
Trumpi oleks Venemaa rohkem peljanud.
© Scanpix

Enamik Ameerika valijaid ütleb, et Venemaa president Vladimir Putin ei oleks Ukrainasse tunginud, kui president Trump oleks endiselt ametis.

Reedel avaldatud uus Harvardi Ameerika poliitikauuringute keskuse (CAPS) ja Harris Polli uuring näitas, et 62 protsenti küsitletutest arvas, et Putin ei oleks Ukraina vastu läinud, kui Trump oleks olnud president. Vaadates rangelt demokraatide ja vabariiklaste vastuseid, vastas nii 85 protsenti vabariiklastest ja 38 protsenti demokraatidest.

38 protsenti küsitletud ameeriklastest aga uskus, et Putin oleks Ukrainasse tunginud ka siis, kui Trump oleks olnud president.

Enamik küsitletud ameeriklasi – 59 protsenti – ütles samuti, et nende arvates läks Venemaa Ukrainale kallale, kuna Putin nägi  president Bideni nõrkust, samas kui 41 protsenti vastas, et see ei mõjutanud Putini otsust Ukrainasse tungida.

Peagi pärast seda, kui Venemaa kolmapäeva hilisõhtul Ukrainasse tungis, mõistis president Biden hukka tema sõnul “provotseerimata ja põhjendamatu rünnaku” ning väljendas Ukrainaga solidaarsust. USA on kehtestanud sanktsioonid Venemaa finantsasutustele, Venemaa eliidile ja nende pereliikmetele, Nord Stream 2 AG-le – gaasijuhtme Nord Stream 2 emaettevõttele – ning nagu Valge Maja reedel kinnitas, et ka Putinile endale.

Vaatamata Ukraina ametnike ja mõnede USA seadusandjate üleskutsetele on USA aga seisnud vastu üleskutstele visata Venemaa SWIFTi rahvusvahelisest pangandussüsteemist välja.

Küsitlus toimus pärast seda, kui Biden on viimastel kuudel saanud madalaima hinnangu oma ametiajale. Alates ametisseastumisest on president pidanud tegelema paljude probleemidega, sealhulgas püsiva COVID-19 pandeemiaga, kaootilise evakueerimisega Afganistanist, enda algatatud massimigratsiooniga ja nüüd ka Venemaa sissetungiga Ukrainasse.

Allikas: The Hill