Endine siseminister Matteo Salvini kohtu eel: „Ma tunnistan end süüdi Itaalia ja itaallaste kaitsmises.“

Rubriik Maailm On
- Updated
©Facebook
Lega liider ja endine Itaalia siseminister Matteo Salvini, kes sai tuntuks inimkaubanduse tee sulgemisega läbi tema riigi.

Itaalia endine siseminister ja populaarseima partei Liiga liider Matteo Salvini astus nädalavahetusel kohtu ette seoses süüdistustega võimu kuritarvitamises ja põgenike sunniviisilises kinnihoidmises Itaalia rannikukaitselaeval, millel ta oma siseministriks olemise ajal ei lubanud siseneda Itaalia sadamasse. Tegemist oli laevaga, millel oli 116 illegaalset migranti.

„Ma lähen kohtusse rahulikul meelel ja puhta südametunnistusega, sest ma tegutsesin elude säästmise ja oma riigi kaitsmise nimel,“ ütles Salvini enne kohtuprotsessi. „Ma tunnistan end süüdi Itaalia ja itaallaste kaitsmises.“ Reedel postitas Salvini Twitteris: „Ma lähen kohtusse püstise pea ja sirge seljaga. Kui minust peaks taas saama minister, teeksin kõike täpselt samamoodi.“ Kohtuhoone juurde olu kogunenud tuhandeid Salvini toetajaid, kelle poole pöördudes ütles Salvini, et ei pea end seaduserikkujaks, vaid ta tegi seda, mida itaallased tal teha palusid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigiprokuröri sõnul puudub Salvini vastu esitatud süüdistustel alus ja ta nõudis, et kohtunik Nuzio Sarpietro lõpetaks juhtumi menetlemise. Sellest hoolimata otsustas Sarpietro, et tahab saada asjas n-ö selgust ning nõudis lisaistungit 20. novembriks, kuhu on kutsutud tunnistust andma ka Itaalia peaminister Guisseppe Conte, välisminister Luigi Di Maio ja endine transpordiminister Danilo Toninelli. Kõik kolm olid juhtunu toimumise ajal Salviniga koos valitsuses.

Laupäevase kohtuistungi järel ütles Salvini meediale, et on otsusega rahul. „Olen täiesti rahul. Ma ei teinud midagi üksinda… see oli osa protseduurist, õiglane ja korrektne, kooskõlas Itaalia ning rahvusvaheliste seadustega.“ Ta lisas, et ei kahetse migrantide tagasi hoidmist ja plaanib teha seda uuesti. „Ma mitte ei teeks seda uuesti, vaid ma teen seda uuesti,“ ütles ta.

Valitsuse kukkumise ja Salvini lahkumise järel siseministri kohalt 2019. aasta sügisel on illegaalne migratsioon Itaaliasse taas kiiresti kasvanud. Sel suvel teatas Itaalia vasakpoolne valitsus, et Itaalia rannikule on üheainsa nädala jooksul saabunud lausa 11 000 illegaali, enamik neist Lampedusa saarele. Väikeste paatidega saabuvatest migrantidest umbes pooled olid pärit Tuneesiast.

Sellest hoolimata saatis Itaalia vasakpoolne siseminister Luciana Lamorgese peaministrile kirja, milles tegi ettepaneku muuta kehtetuks kõik Salvini poolt kehtestatud ranged immigratsioonireeglid.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused