Erdogan sõimas hollandlasi natsideks

Turkey Politics

Hollandi peaminister Mark Rutte nimetas laupäeval hullumeelseks Ankara süüdistusi, et hollandlased käituvad fašistide kombel, keelatas Türgi välisministril teha riigis kihutuskampaaniat seoses Türgi eelseisva rahvahääletusega presidendi volituste laiendamise üle.

“Ma saan aru, et nad on vihased, kuid see on juba üle pakutud,” sõnas Rutte Hollandi lõunaosas üldvalimiste kampaaniaga seotud üritusel.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ütles, et hollandlased “ei tunne poliitikat ega rahvusvahelist diplomaatiat” ja lisas, “need natside jäänused, nad on fašistid”.

Rutte sõnul ei ole Türgi ministritel õigust teha Hollandis kampaaniat hollandlastele, kellel võib küll olla Türgi pass, kuid nad on eelkõige hollandlased.

Erdoğan esines laupäeval ähvardustega Hollandi aadressil pärast seda, kui Haag otsustas mitte anda Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğlu lennukile maandumisluba.

AP-BNS

FOTO: Scanpix

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Erdogan sõimas hollandlasi natsideks

  1. Avatar
    Leo Viller kirjutas:

    Stalini ajal ja ka veel hiljem sõimati Nõukogude Liidus ametlikult neid, kes nõukoguliku terroristliku totalitaarsusega nõus ei olnud, samuti fashistideks

Kommenteerimine on suletud