Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eric Clapton teatas, et ta ei esine Suurbritannia kontserdipaikades, kuhu sisenemiseks on vaja vaktsineerimise tõendeid

-
22.07.2021
Eric Clapton
© Scanpix

Kitarrilegendi avaldus järgnes Ühendkuningriigi peaministri Boris Johnsoni hiljutisele sõnumile, kes ütles, et ööklubid ja muud ürituste kohad, kuhu koguneb palju rahvahulki, peavad külastajatelt nõudma, et nad vaktsiini staatust.

“Pärast 19. juuli peaministri teadet tunnen, et mul on au teha omakorda teade: ma tahan öelda, et ma ei esine ühelgi laval, kus on diskrimineeritud publik,” ütles Clapton. Avaldus avaldati Londonis asuva arhitekti ja blokeerimisvastase aktivisti Robin Monotti Graziadei vahendusel. “Kui ei ole ette nähtud kõigi inimeste pääsu kontsertile, jätan endale õiguse esinemine ära jätta,” märkis Clapton.

Kitarrist on vihjanud ka sellele, et on kaalunud täielikult Ühendkuningriigist välja kolimist. “Mõtlesin üsna tugevalt oma pere Inglismaalt ära viia,” ütles ta eelmisel kuul antud intervjuus. “Läheme ja elame kusagil mujal, alustame kusagil mujal.”

Selle aasta alguses kirjeldas ta üksikasjalikult “tõsiseid reaktsioone”, mida ta koges pärast AstraZeneca vaktsiini saamist. “Mu käed ja jalad olid kas külmunud, tuimad või põlevad ja kahe nädala jooksul üsna kasutud,” ütles ta. “Kartsin, et ma ei mängi enam kunagi. Kannatan perifeerset neuropaatiat ja poleks tohtinud kunagi nõela lähedale minna.”