Euroliit haub uut mädamuna: Vahemerelt päästetud immigrante võidakse hakata suunama kõikidesse liikmesriikidesse

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Paat immigrantidega

Itaalia üritab luua süsteemi, mis jagaks Vahemerelt päästetud põgenikud automaatselt Euroopa riikide vahel ära, teatas Itaalia meedia.

See teeks lõpu juhtumipõhistele läbirääkimistele selle üle, missugune riik peaks võtma vastu teel Põhja-Aafrikast Euroopasse merelt päästetud migrandid, mille tõttu peavad päästetud sageli päevi laevadel oma saatust ootama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsusmaa ja Saksamaa on uue süsteemi heaks kiitnud, kirjutasid ajalehed Repubblica ja Stampa. Nende andmetel võivad süsteemiga liituda ka Luksemburg, Malta, Portugal, Rumeenia ja Hispaania.

Repubblica andmetel on Prantsusmaa ja Saksamaa valmis võtma kumbki vastu 25 protsenti Vahemerelt päästetutest. Itaalia võtaks 10 protsenti – teistest vähem, sest ta on juba andnud peavarju kümnetele tuhandetele meritsi saabunutele.

Kui riigid kokkuleppele jõuavad, avab Itaalia taas oma sadamad laevadele, mis merelt põgenikke päästavad. Sadamad sulges eelmisel aastal jäika rändepoliitikat pooldanud endine siseminister Matteo Salvini.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte arutab plaani järgmisel nädalal Roomat külastava Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

Seejärel vaadeldakse seda detailsemalt 23. septembril Maltal Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, mis eelneb EL-i tippkohtumisele oktoobris Luksemburgis.

“On tõsine tahe jõuda kiiresti kasvõi ajutisele kokkuleppele migrantide laialijagamise kohta, mida jõuaks siis hiljem viimistleda,” ütles Conte kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni uue presidendi Ursula von der Leyeniga kohtudes.

Tema soovitab trahvida EL-i riike, kes süsteemis osalemast keelduvad.

Seni on keeldunud merelt päästetud põgenikke vastu võtmast Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia.

Automaatne jaotussüsteem oleks ajutine lahendus enne nn Dublini reegli ülevaatamist. Dublini reegli järgi vastutab migrandi eest liikmesriik, kuhu too esimesena satub.

BNS

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused