Euroliit näitab putukaärile rohelist tuld: ritsikad, jahuussid ja rohutirtsud kuulutatakse “ohutuks toiduks”

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Head isu!

Euroopa Liidul on plaanis kuulutada ohutuks toiduks ritsikad, jahuussid, rohutirtsud ja sirtsud. Nn putukaäri ootab Euroopa toiduohutusameti kinnitust, mis annaks ametliku loa alustada putukate müügiga toiduks juba sel sügisel.

Otsus võimaldaks putukatest tehtava toidu masstootmist kogu Euroopas, kirjutab The Guardian.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvusvahelise platvormi Insects for Food and Feed (Putukad toiduks ja söödaks) juht Christophe Derrien rääkis lehele, et on üsna suur tõenäosus, et toetav otsus selleks tuleb juba lähinädalatel.

Derrien loodab, et ametliku loa saamine putukate toiduks kasutamiseks osutub uue toiduvaldkonna jaoks läbimurdeks. „Ootame neid kinnitusi üsna kannatamatult. Amet võtab endale arusaadavalt aega, ollakse väga nõudlikud, mis ei ole kindlasti halb. Kuid me usume, et niipea, kui esimesele putukatest toidule on antud toiduohutusameti poolt roheline tuli, järgneb lumepalliefekt,“ lisas ta.

Putukatoidutööstuse areng on jäänud toppama peamiselt põhjusel, et EL-is ei ole see leidnud laiapõhjalist toetust. Holland, Taani, Soome, Ühendkuningriik ja Belgia on suhtunud väga leebelt EL-i 1997. aasta seadusesse, mille kohaselt peab nn uuendtoit (varem toiduna mitte kasutuses olnud toode) läbima ühtse ohutushindamise. Samale seadusele toetudes on aga Itaalia, Hispaania ja Prantsusmaa keelustanud putukatest tehtud toidu müümise.

Hoolimata sellest, et vasakäärmuslastest kliimaaktivistid on juba mõnda aega üritanud promoda kummaliste proteiinirikaste putukate söömist liha asemel, ei ole Euroopas selle ideega eriti kaasa mindud. Lisaks putukate söömisele on kliimaaktivistid tulnud välja teistegi pööraste mõtetega, mis nende arvates peaksid päästma meie planeedi globaalse soojenemise katastroofist.

Näiteks on käidud välja idee hakata sööma loomaliha asemel inimliha. Möödunud aasta septembris kirjutas meedia Rootsi professorist, kes soovitas avada kannibalismi teemalise arutelu ning hakata planeedi päästmise nimel sööma inimesi.

 

2 commentsOn Euroliit näitab putukaärile rohelist tuld: ritsikad, jahuussid ja rohutirtsud kuulutatakse “ohutuks toiduks”

 • Avatar
  Margus Peterson

  kliimasektantide “mõttelend” on ikke üüratu kaarega – kutsuvad üles korilusega tegelema. kõik, mis vähedegi roomab
  ja vähemalt neljal jalal liigub-hüppab – lipsu taha! aint pidagu meeles – linttraktoreid ja nelja jalaga taburette ei puutu!
  neid läheb meil endilgi vaja. et aga “mõtted” liiguvad juba kahejalgsete suunas, siis oleks hää, kui lisataks “retseptuur” –
  kas ja kuidas grillida, tšillida, marineerida, hapendada jne., serveerida kärakaga või ilma, eelroaks või desserdiks jne.
  ahjaa, üks “tösine” päävaiv veel – kas söödavate pruukimine enne “töötlust” on “soojalt soovitatav” või “rangelt vabatahtlik”?
  soojalt või külmalt? ajugimnastikat kui palju. aga ainult ühel tingimusel – kui rohejobud tahavad maailma muuta, alustagu ise-
  endist. kui katsed õnnestuvad, siis räägime edasi.

 • Avatar
  Leo Viller

  Nõukogudeaegne anekdoot, mida räägiti pärast järjekordseid põllumajandust kahjustavaid ” raskeid klimaatilisi tingimusi “: Suguharupealik ajab suguharu kokku ja teatab, et seoses raskete klimaatiliste tingimustega on tal ette kanda kaks uudist, hea ja halb. Halb uudis on see, et kogu järgneva aasta jooksul on söögiks ainult sitta, hea uudis on aga see, et seda sitta on hästi palju

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused