Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Euroopa ime”, inimkaubandus mandri südames, kogub hoogu

01.01.2023
Kaks Süüria migranti jalutavad Calaisis mere kaldal, oodates võimalust Suurbritanniasse pääseda.
© Scanpix

Peaaegu kõik lokkava inimkaubandusega rändeteed maailmas kulgevad arengumaadest arenenud maadesse, aga Euroopas on tekkinud üks huvitav nähtus: inimkaubitsejate korraldatav paadiränne kahe rikka riigi, Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel, mis algas juba ammu enne Brexitit.

Enam kui 45 000 migranti ületasid 2022. aastal Inglise kanali, suundudes Mandri-Euroopast Ühendkuningriiki, teatas  pühapäeval London.

Migratsioon üle Inglise kanali on konservatiivide valitsuse jaoks olnud suur poliitiline probleem. Toorid on lubanud vähendada ebakorrapärast immigratsiooni ning ajada laiali migrante üle kanali toimetavad inimsmugeldajate võrgustikud.

Kokku ületas tänavu paadiga kanali ametlikel andmetel 45 756 inimest. Aastal 2021 oli see arv 28 526.

Eelmisel kuul hukkus La Manche’i väinas ühes paadiõnnetuses neli inimest. Üks kalalaev päästis toona jäisest veest 43 inimest.

See intsident leidis aset umbes üks aasta pärast 27 inimese uppumist ületuskatsel.

Eelmisel aastal püstitati ka migrantide arvu rekord päeva kohta: 22. augustil saabus Prantsusmaalt ÜK-sse üle La Manche’i 1295 immigranti.

Nii prantslased kui britid on lubanud inimkaubanduse üle La Manche`i väina lõpetada, kuid see on võimatu seni, kuni läbi Balkani või üle Vahemere tulnud rändlejad saavad vabalt läbi Euroopa Inglise Kanali äärde tormata. Ehk siis tuleb kõigepealt lõpetada illegaalne sisseränne Euroopa Liitu ja siis kukub ka La Manche`i paadiränne ära.

Praegu aga on inimkaubandus igati üle nii Prantsusmaa kui Suurbritannia võimekusest seda ohjeldada. (AFP-BNS-UU)