Euroopa Inimõiguste Kohus: teisi genotsiide tohib eitada, holokausti mitte

Maailm,
- Updated
objektiivne holokaustimuuseum

Neljapäeval otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus, et Türgi poliitikul Doğu Perinçekil oli täielik õigus väita, et armeenlaste tapmine türklaste poolt 1915. aastal ei olnud genotsiid, vahendab AFP.

Pretsedenti loov otsus võeti kohtus vastu häältega kümme seitsme vastu. Kohtuotsuse järgi käitus Šveitsi kohus valesti, süüdistades rassilises diskrimineerimises Türgi Patriootliku Partei esimeest Doğu Perinçeki, kes on öelnud, et Armeenia genotsiid on “suur rahvusvaheline vale”. Perinçeki süüdimõistmine rikkus tema õigust sõnavabadusele, otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohtuotsuse sõnul võttis Perinçek sõna “avalike huvide” kontekstis ja “ei kutsunud üles vihale ega sallimatusele”. Tema sõnavõttu “ei saa pidada kriminaalõiguslikku vastust väärivaks Armeenia kogukonna väärikuse alandamiseks”.

Küll aga tõi kohus erandina välja holokausti, milles eitamine tähendab kohtu sõnul teatud riikide igal juhul “rassilise viha õhutamist”. Holokausti põhikontseptsioonid, “näiteks gaasikambrite olemasolu”, on Euroopa Inimõiguste Kohtu sõnul “kinnitatud rahvusvahelise jurisdiktsiooni poolt”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused