Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Inimõiguste Kohus: teisi genotsiide tohib eitada, holokausti mitte

-
20.10.2015
objektiivne holokaustimuuseum

Neljapäeval otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus, et Türgi poliitikul Doğu Perinçekil oli täielik õigus väita, et armeenlaste tapmine türklaste poolt 1915. aastal ei olnud genotsiid, vahendab AFP.

Pretsedenti loov otsus võeti kohtus vastu häältega kümme seitsme vastu. Kohtuotsuse järgi käitus Šveitsi kohus valesti, süüdistades rassilises diskrimineerimises Türgi Patriootliku Partei esimeest Doğu Perinçeki, kes on öelnud, et Armeenia genotsiid on “suur rahvusvaheline vale”. Perinçeki süüdimõistmine rikkus tema õigust sõnavabadusele, otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus.

Kohtuotsuse sõnul võttis Perinçek sõna “avalike huvide” kontekstis ja “ei kutsunud üles vihale ega sallimatusele”. Tema sõnavõttu “ei saa pidada kriminaalõiguslikku vastust väärivaks Armeenia kogukonna väärikuse alandamiseks”.

Küll aga tõi kohus erandina välja holokausti, milles eitamine tähendab kohtu sõnul teatud riikide igal juhul “rassilise viha õhutamist”. Holokausti põhikontseptsioonid, “näiteks gaasikambrite olemasolu”, on Euroopa Inimõiguste Kohtu sõnul “kinnitatud rahvusvahelise jurisdiktsiooni poolt”.