Euroopa kahestumine: kes kaitseb oma piire sõjaväega, kes tervitab pühasõdalasi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Bulgaaria armee on omi piire kaitsnud juba 2015. aastal alanud rändekriisist saati.

Samas kui Kesk- ja Ida-Euroopa rahvuslikud valitsused teevad jõupingutusi migratsiooniteede sulgemiseks, võtab Rootsi vastu sealt Daeshi ridadesse sõdima läinud islamivõitlejaid.

Austria siseminister Herbert Kickl on teavitanud ELi komisjoni, et riik jätkab ebaseadusliku sisserände põhjustatud terroriohtu tõttu piirikontrolli veel 6 kuud. Nimelt on Balkani marsruudil taas elavnemist märgata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste ja siseasjade komitee otsustas eelmisel sügisel, et piirikontroll Schengeni alal peaks olema maksimaalselt kaks kuud ja piirikontrolli laiendamist saab viimase kahe aasta jooksul kohaldada ainult ühe aasta raames.

Komitee avaldus ei seganud Austria valitsust, kes teatas 2018. aasta novembris, et jätkab piirikontrolli pooleks aastaks kuni 11. maini 2019. Nüüdse kava järgi jätkub piirikontroll 11. novembrini 2019.

Oma piire kaitsevad teisedki riigid. Bulgaaria kaitseminister Krasimir Karakatshanov ja siseminister Mladen Marinov leppisid kokku, et armee saadab vajadusel piirile Kreekaga kuni 3000 sõdurit, et toetada piiripolitseid.

Ministrite avaldused on tingitud rändesurve suurenemisest Kreeka poolelt. Viimastel päevadel on tuhanded sisserändajad, kes olid laagris Thessaloniki lähedal, püüdnud Lääne-Euroopa suunas liikuda. Et jõuda sügavamale Euroopasse, peavad nad läbima Bulgaaria või Põhja-Makedoonia.

Mida aga teeb poliitkorrektne Lääne-Euroopa? Rootsis peavad 41 kohalikku omavalitsust aktsepteerima Lähis-Idast tagasi pöörduvaid ISIS-e terroriste, teatas telekanal SVT. Rootsi vägivaldse ekstremismi keskus on selleks kohalike omavalitsuste esindajad infotunnile kutsunud.

Allikas: kansalainen.fi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused