Euroopa Kohus näitas, et on Sorose era- ja ideoloogiliste huvide eest väljas

Maailm,
©Scanpix
Sorost ja Euroopa Liitu ühendab juba pikk sõprus. Plakat Ungaris.

Euroopa Liidus on juba raske kindlaks teha, mida tehakse Ungari ja Poola kiusamiseks ja millel on ka pisut tausta taga – Brüsseli karmi kätt saavad otsitud põhjusel tunda ennekõike need riigid, kes ütlevad, et me oleme ikkagi riikide liit, mitte peremehe käsutavad sulased.

“2017. aastal Ungaris algatatud ülikoolide määrused ei ole kooskõlas ELi õigusega. Budapest on kohustatud kohtlema välis- ja kodumaiseid ülikoole võrdselt,” nentis Euroopa Liidu Kohtu kohtujurist hiljuti avaldatud arvamuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2017. aastal muudeti Ungari kõrghariduse seadust selliselt, et väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda asuvate riikide ülikoolid saavad Ungaris tegutseda ainult siis, kui Ungari ja nende päritoluriigi vahel sõlmitakse rahvusvaheline leping. Lisaks peavad kõik välisülikoolid, kes kavatsevad Ungaris kõrgharidust pakkuda, sellist koolitust pakkuma ka oma päritoluriigis.

USAs New Yorgi osariigi seaduste alusel asutatud Kesk-Euroopa ülikool (CEU), mida sponsoreeris Ameerika ärimees George Soros, oli ainus Ungari ülikool, mis ei vastanud uutele nõuetele. CEU lõpetas tegevuse Ungaris ja 2019. aasta novembris avas Austria pealinnas Viinis uue ülikoolilinnaku.

2018. aastal esitas komisjon Ungari vastu kaebuse seoses EL-i õiguse rikkumisega kõrghariduse seaduse muudatustes. Neljapäeval esitatud arvamuses jõudis Euroopa Liidu Kohtu esindaja Juliane Kokott järeldusele, et EÜ kaebus on õigustatud.

Pressiesindaja ütles neljapäeval, et 2017. aastal Ungaris kehtestatud nõuded päritoluriigiga rahvusvahelise lepingu sõlmimiseks ja tegeliku didaktilise tegevuse läbiviimiseks on vastuolus ELi õiguse ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglitega – globalism tahab riiklikke huve ja seadusruumi alla suruda.

Sorose õppeasutuste näol on tegu vasakliberaalset ideoloogiat vahendavate õppeasutustega ja ka eakas miljardär on ennast globalismi edendaja ning rahvusriikide vaenlasena identifitseerinud – seega asus Euroopa Kohus kaitsma tema õigust teha miljonitele noortele ajupesu. Ka siis, kui Sorose ülikool rikub tegutsemiseks esitatud nõudeid.

Allikas: wPolytice.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused