Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon ähvardas Venemaad finantsturgudest lahtiühendamisega

-
21.02.2022
Ursula von der Leyen.
© Scanpix

Euroopa Komisjon on teinud ühe otsuse, mis võib tõepoolest Venemaad mõjutada, kui Läänel selle elluviimiseks ainult piisavalt selgroogu jätkub ja kui kellegi, näiteks Saksamaa majandushuvid Venemaal seda ei takista.

Euroopa Komisjoni (EK) president Ursula von der Leyen ähvardas pühapäeval, et Venemaa lõigatakse Ukrainasse sissetungi korral ära rahvusvahelistest finantsturgudest ja jääb ilma juurdepääsust peamistele Lääne ekspordikaupadele.

“Venemaa oleks põhimõtteliselt ära lõigatud rahvusvahelistest finantsturgudest,” ütles von der Leyen intervjuus rahvusringhäälingu telekanalile ARD. Von der Leyen lisas, et olukorra eskaleerudes kehtestatakse sanktsioonid ka ekspordile Venemaale.

Von der Leyen selgitas, et Venemaa nõrk koht on sõltuvus fossiilkütuste ekspordist. “Need moodustavad kaks kolmandikku Venemaa ekspordist, millest tuleb pool riigi eelarvest,” ütles komisjoni president.

Von der Leyen tõi ühtlasi välja, et Venemaa majandussektorid vajavad moderniseerimist. “See muutub võimatuks, kui kehtestataks täiendavad sanktsioonid,” jätkas poliitik.

Von der Leyen kinnitas samas, et sanktsioone ei kehtestata, kui invasioon ei toimu. “Sanktsioonidele üleminek on ulatuslik ja karm meede. Venemaale on vaja anda võimalus naasta diplomaatia juurde ja läbirääkimiste laua taha,” arvas komisjoni president. “See aken on endiselt lahti,” rõhutas Euroopa Komisjoni juht. (Interfax-BNS)