Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon esitab immigratsioonikvoodid kolmapäeval

-
11.05.2015
CDU Holds Federal Party Congress…BERLIN, GERMANY – APRIL 05: The former Prime Minister of Luxembourg Jean-Claude Juncker speaks at the CDU federal congress on April 5, 2014 in Berlin, Germany. The CDU, which is the majority partner in a coalition government with the German Social Democrat, is meeting to agree on its policy course ahead of European Parliament elections scheduled for May. (Photo by Axel Schmidt/Getty Images)

Vahemerd ületavate immigrantide ja põgenike massilises tulvas on Euroopa Komisjon kolmapäeval, 13. mail esitamas plaani 28 Euroopa Liidu liikmesriigile immigratsioonikvootide kehtestamiseks, teatab YLE. Plaan tähendab, et illegaalseid immigrante jagatakse kõigi Euroopa Liidu riikide vahel.

Kõik euroliidu riigid ei näi siiski komisjoni plaaniga vaikides leppivat. Näiteks Ungari peaminister Viktor Orbán on immigratsiooniteemal korduvalt sõna võtnud ja nimetab kvootide kehtestamist “hullumeelseks”.

Soomes pole valitsuskõnelused veel läbi, ja kuigi keegi pole immigratsiooniteemat veel kommenteerinud, tähendab Põlissoomlaste kaasamine koalitsiooni, et Soome suure tõenäosusega selle plaaniga ei nõustu.

Euroopa Komisjoni traditsioon on aga rahvaste arvamusest ülesõitmine ja kvootide läbisurumises pole neilt head oodata. Komisjoni esimees Jean-Claude Juncker kinnitab: “Euroopa Liidul on vaja alalist süsteemi, et jagada vastutust suure hulga põgenike ja varjupaigataotlejate eest liikmesriikide vahel.”

Väidetavalt on kvootide kehtestamine Junckeri isiklik ambitsioon Euroopa Komisjonis. Kahjuks on nii Saksamaa kui ka Itaalia selle plaaniga juba nõustunud.