TÄIENDATUD: Euroopa Komisjon kargas Poolale artikkel seitsmega turja, Ungari kaitseb

Maailm,
- Updated
Poola
©UU
poola

Euroopa Komisjon käivitas kolmapäeval 20.12.17 õigusriigialaseid rikkumisi käsitleva Euroopa Liidu lepingu artikkel seitsme, mille tulemusena ootavad Poolat ees sanktsioonid.

Komisjoni asepresident Frans Timmermans ütles, et Poolas viimase kahe aasta jooksul vastu võetud 13 seadust on loonud olukorra, kus valitsus “saab süstemaatiliselt sekkuda kohtuorganite koosseisu, võimu, juhtimisse ja toimimisse”.

Poola uudisteagentuuri PAP teadet artikkel seitsme käivitamise kohta kinnitas ka Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro, kes võttis oma sõnul otsuse rahulikult vastu, ja kinnitas, et Poola on seaduskuulekas riik.

Artikkel seitset ei ole varem ühegi liikmesriigi suhtes tarvitusele võetud. Selle rakendamises Ametlikult öeldakse, et Poola puhul nähakse tõsist muret riigis läbi viidud kohtureformi pärast, kuigi peamise probleemine nähakse riigi allumatust nõustuda Euroopa Komisjoni immigarntide ümberjagamiskavade ja kvootidega.

Ungari asepeaminister mõistis kolmapäeval hukka Euroopa Komisjoni otsuse käivitada Poola suhtes õigusriigialaseid rikkumisi käsitlev Euroopa Liidu lepingu artikkel seitse, nimetades sammu “enneolematuks ja jahmatavaks”, vahendas riiklik uudisteagentuur MTI.

Asepeaminister ja Ungari kristlike demokraatide esimees Zsolt Semjén ütles, et EL-i otsus “rikub tõsiselt Poola suveräänsust”.

Ungari astub sammu vastu igal tasandil ja kaitseb Poolat ebaõiglase poliitilise protseduuri eest, lubas ta.

Semjén kordas Ungari peaministri Viktor Orbáni tõotust panna veto kõigile EL-i katsetele Poolat karistada.

“Brüsseli surve suveräänsetele liikmesriikidele ja demokraatlikult valitud valitsuste meelevaldne karistamine on vastuvõetamatu,” rõhutas asepeaminister.

AFP-BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused