Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon manitseb: liikmesriigid on immigrantide ümberpaigutamisel liiga aeglased

-
18.05.2016
GREECE-MACEDONIA-EUROPE-MIGRANTS

Euroopa Komisjon leiab oma kolmapäeval avaldatud aruandes, et põgenike ümberpaigutamine ja ümberasustamine toimub jätkuvalt liiga aeglaselt.

„Me ei saa seniste tulemustega rahul olla. Peame reageerima kiiresti Kreekas valitsevale keerulisele humanitaarolukorrale ja vältima olukorra teravnemist Itaalias,” sõnas Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos pressiteate vahendusel.

Märtsis seadis Euroopa Komisjon eesmärgiks paigutada mai keskpaigaks Kreekast ja Itaaliast teistesse Euroopa Liidu maadesse ümber 20 000 inimest, kuid praeguseks on ümberpaigutatute arv vaid 1500.

“Samal ajal tuleb kiirendada ümberasustamist, eelkõige Türgist, aga ka sellistest riikidest nagu Liibanon ja Jordaania. Meie hiljutine edu smugeldajate ärimudeli lõhkumisel on püsiv üksnes juhul, kui varjupaigataotlejatele avaneb ka turvaline ja seaduslik tee,” lisas Avramopoulos.

Viimaste andmete kohaselt viibib Kreeka mandriosas 46 000 varjupaigataotlejat ja sisserändajat ning Kreeka valmistab ette ulatuslikku eelregistreerimist, mis kiirendaks ümberpaigutamist taotlevate isikute identifitseerimist ja lõplikku registreerimist. See suurendab märkimisväärselt nende inimeste hulka, keda on võimalik järgnevatel kuudel ümber paigutada.

Ümberasustamiskavas osalevate riikide andmete kohaselt oli 13. maiks väljastpoolt Euroopa Liitu ümber asustatud 6321 inimest. EL-Türgi kokkuleppe tulemusena kasvab ümberasustamiste arv Türgist ning alates 4. aprillist on sealt ümber asustatud 177 süürlast. Veel 723 avaldust on juba heaks kiidetud.

Eesti on Kreekast ümber paigutanud 19 pagulast, kokku on Eesi lubanud sealt kahe aasta jooksul vastu võtta 204 inimest.

BNS

Foto: AFP