Euroopa Komisjon nõuab Facebookilt võltsuudiste levitamise lõpetamist

Maailm,
- Updated

Euroopa Komisjon hoiatas hiljuti Facebooki ja teisi sotsiaalmeediakanaleid ja nõudis, et nood hakkaksid rangemalt tegelema nn võltsuudiste levitamise piiramisega. Vastasel juhul võib Brüssel rakendada nende suhtes õiguslikke meetmeid.

Euroopa Komisjoni  digitaalse ühisturu asepresidendi Andrus Ansipi sõnul on praegu käes otsustav hetk ja kui sotsiaalmeediakanalid ei taha kaotada oma usaldusväärsust, tuleb neil hakata tegutsema vastutustundlikumalt. „Ma olen võltsuudiste pärast mures, nii nagu on kõik inimesed, seda eriti peale USA presidendivalimisi. Kahtlemata usun ma ka isereguleerivatesse meetmetesse, ent kui peaks minema vaja mingit laadi abimeetmeid, siis oleme selleks valmis,“ ütles Ansip.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Facebooki on palju kritiseeritud, kuna väidetavalt ei suuda FB tulla toime võltsuudiste leviku piiramisega. Nüüd on FB alustanud erinevate meetodite testimisega, mis peaksid tegema võltsuudiste jagamisele lõpu.

Euroopa Komisjon aga plaanib hoolega jälgida sotsiaalmeediakanalite tegevust võltsuudistega võitlemisel. Komisjonil on kavas esitada selle aasta lõpus ka ettepanekud erinevat laadi vabatahtlike tegevuste kohta, mida sotsiaalmeediakanalid saaksid kasutada.

Facebooki asepresidendi Adam Mosseri sõnul sõltub võltsuudiste takistamise edukus siiski FB kasutajatest ja peamiselt keskendutakse nn kõige hullematele juhtumitele, st selgelt valedele uudistele, mida levitavad spämmijad. Mosseri ütleb, et FB on andnud inimestele hääle ega soovi hakata vahekohtunikuks nende ja tõe vahel.

Ansip ei täpsustanud, mida võtab Euroopa Komisjon ette siis, kui tulemused neid ei rahulda. Kuid ta viitas möödunud aasta mais Facebooki, Twitteri ja Google’iga allkirjastatud tegevusjuhisele, mis näeb ette võitlust internetis leviva nn vihakõnega.

Ansip lisas siiski, et Euroopa Komisjoni ega valitsuste ülesanne ei ole interneti ja sotsiaalmeedia tsenseerimine. „Võltsuudised on halvad, kuid tõeministeerium on veelgi halvem,“ ütles Ansip.

Allikas: RT (tõlkinud Triin van Doorslaer) 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused