Euroopa lahinguvalmidus kuivab üha enam kokku, Saksamaal on vaid neli kõlbulikku hävitajat

Maailm,
Eurofighter Eestis
©Liis Treimann/ Eesti Meedia
Eurofighter Eestis

Pärast Nõukogude Liidu lagunemist Läänt haaranud patsifism ja kaitsekulude tähtsusetuks pidamine on viinud selleni, et majanduslikult tugevad Lääne-Euroopa riigid on sõjaliselt tõelised äbarikud.

Saksa õhujõudude üle sajast hävituslennukist Eurofighter on lahingukõlbulikud vaid mõned üksikud, kirjutas väljaanne Der Spiegel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väljaande sõnul on üks probleemidest viga lennuki osas, kuhu tuleb kinnitada kaitsevahendite toimimist korraldavad sensorid. Lisaks napib riigil õhulahinguks rakette, mistõttu on Der Spiegeli andmeil NATO operatsioonideks tegelikult valmis vaid neli Eurofighterit, vahendab BNS.

Sõjavägi eitab väidet probleemi olemasolust ja rõhutab, et Saksa hävitajad täidavad oma operatsioonilisi kohustusi. Samas levisid hiljuti ka teated, et ükski Saksamaa kuuest suuremast allveelaevast pole võimeline merele sõitma ja seda kinnitas siiski ka merevägi ise.

Lahinguvalmiduse taastamine ja kaitsekulutuste tõstmine on pikk protsess ja praegu jäävad Balti riikidele tõsiseltvõetavateks sõjalisteks liitlasteks vaid USA ja Poola. Paraku pole suhted kummagagi neist just parimad — Eesti jätkab Trumpi-vaenulikku retoorikat ja on distantseerunud ka Brüsselile vastanduvast Varssavist, ohverdades julgeolekulised huvid orjalikule Brüsseli kiiluvees ulpimisele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused