Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liidu ja Saksamaa ladvik isegi ei varja enam kolonialistlikku suhtumist liikmesriikidesse

-
01.06.2018
Pikett Euroopa Liidu vastu.
© Peeter Langovits/Postimees

Euroopa Liidu ja selle juhtmaa Saksamaa liidrite sõnavõttudest kumab läbi kolonialistlik ülbus ja suurriiklik hoolimatus väiksemate riikide suhtes.

Saksamaa lubas reedel suhtuda avatult uude Itaalia valitsusse, mille moodustasid vasakpoolne Viie Tähe Liikumine ja parempoolne Liiga – olles eelnevalt avaldanud jõhkrat survet, et saavutada euroskeptikust majandusministrikandidaadi kõrvaldamine.

“Me suhtume uude valitsusse avatult ja teeme loomulikult kõik, et tagada hea koostöö, mis vastab Saksa-Itaalia tihedatele sidemetele,” ütles valitsuse pressiesindaja Steffen Seibert.

Seibert kommenteeris ka Hispaania peaministri Mariano Rajoy tagandamist reedel umbusaldushääletusel. “Saksamaa tahab “tihedat ja usaldusväärset koostööd” sotsialistist Pedro Sánchezi tulevase valitsusega,” sõnas Seibert.

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul peavad itaallased tegema rohkem tööd, olema vähem korrumpeeritud ja lõpetama Euroopa Liidu süüdistamise riigi vaese lõunaosa probleemides, vahendab ERR.

Junckeri vastuolulistele sõnadele reageeris kiirelt Euroopa Parlamendi itaallasest president Antonio Tajani, kes hoiatas Twitteris, et on lubamatu, kui Juncker tõepoolest nii ütles.

Itaalia erakonna Liiga juht Matteo Salvini, kelle partei moodustas neljapäeval koalitsiooni Viie Tähe Liikumisega, taunis Junckeri kommentaare, nimetades neid häbiväärseteks ja rassistlikeks.

Itaalia president Sergio Mattarella andis neljapäeval Giuseppe Contele uue mandaadi valitsuse moodustamiseks eurotsooni suuruselt kolmandas majanduses. Liiga juht Salvini saab siseministriks, Viie Tähe Liikumise juht Di Maio aga saab tööhõive- ja tööstusministriks. Mõlemal on ka asepeaministri koht.

Euroskeptikust majandustegelane Paolo Savona, keda koalitsioon soovis algselt majandus- ja rahandusministriks, kuid kelle Mattarella tagasi lükkas, saab uues valitsuses euroasjade ministriks.

Majandus- ja rahandusministri portfell läheb Giuseppe Triole, kes pooldab Itaalia jäämist eurotsooni. Välisministriks aga saab Enzo Moavero Milanesi, kes on parteitu ja on olnud varem Euroopa Liidu asjade ministriks. Kaitseministriks saab M5S-i liige Elisabetta Trenta.

Mis aga puutub Euroopa globalistlike liidrite sõnavõttudesse ja nendepoolsesse survesse suveräänsete riikide otsustamisõiguse osas, siis need lagundavad Euroopa Liitu kindlamalt kui rahvusluse kasv või Venemaa mõju – selline ülbe sekkumine ei meeldi ühelegi endast lugu pidavale rahvale.