Euroopa Liidu liidrid toetavad Balkani rändetee sulgemist

Maailm,
- Updated
GREECE-MACEDONIA-EUROPE-MIGRANTS

Euroopa Liidu liidrid toetavad Balkani rändemarsruudi sulgemist, teatasid diplomaadid pärast veel 25 üle Egeuse mere Kreekasse jõuda püüdnud migrandi hukkumist.

EL-i suursaadikute pühapäeval koostatud eelnõu tehakse teatavaks esmaspäevasel Brüsseli tippkohtumisel, millest võtab osa ka Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Bloki liidrid taotlevad Türgi valitsuselt luba majandusmigrantide “ulatuslikuks” väljasaatmiseks Kreekast ja kutsuvad Ankarat tegema rohkem novembris saavutatud kokkuleppe täitmiseks.

Makedoonia ja EL-i kuuluvad Lääne-Balkani riigid on oma piirid sisuliselt sulgenud ning Kreeka piirile on kogunenud tuhandeid Saksamaale ja Skandinaaviasse pääseda lootvaid migrante.

Tundmatuks jääda soovinud EL-i diplomaadi sõnul teatavad Euroopa liidrid esmaspäeval Balkani rändekoridori sulgemisest “lähipäevil”.

Brüssel teatas reedel plaanist taastada aasta lõpuks EL-i Schengeni ruumi toimimine täies ulatuses.

BNS

Foto: AFP

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused