Euroopa Liidu piiritu lahkus: 10 miljonit Leedule migrantide poputamiseks

Maailm,
©Scanpix
Euroopa Liit ei muretse Leedu pärast mundrimehe isikus, vaid nende nelja pärast.

Euroopa Liit tuli Leedule rändekriisis justkui appi, kuid ei anna raha mitte piiri kindlustamiseks, vaid migrantide ülalpidamiseks – muidugi on Leedul kulutused migrantide ülalpidamiseks suured, aga paljuütlev on see, et EL toetab juba kohalolevaid rändlejaid, mitte nende tõrjumist.

Jälgime uudist: …10 miljonit…. rändlaste kõige pakilisemate vajaduste rahuldamiseks

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

BNS vahendab: Valgevenest lähtuva rändemure lahendamiseks eraldab Euroopa Komisjon  Leedule 10 miljonit eurot, ütles EK siseasjade volinik Ylva Johansson esmaspäeval Euroopa Parlamendi väliskomisjoni ning kodanike vabaduse, õigus- ja siseasjade komisjoni istungil.

“Väga tähtis moment – rahaabi. Komisjon on valmis toetama Leedut selle keerulise, raske olukorra lahendamisel rändlaste kõige pakilisemate vajaduste rahuldamiseks,” ütles Johansson.

“Augustis eraldatavad kümne miljonit eurot tulevad mitmesugustest fondidest, Komisjon kaalub vajaduste rahuldamiseks ka muid võimalusi,” lisas ta.

Teine uudis ütleb, et Euroopa piirivalveagentuur Frontex saadab Leetu suuremad jõud kui algselt kavandati, Leedu piirivalve palus suurendada selle koosseisu algselt palutuga võrreldes kaks korda.

Piirivalve teatel paluti Frontexilt Leedu-Valgevene piirile algselt 30 patrullrühma, nüüdseks tahetakse juba 60. Need vaatleksid ja valvaksid piiri füüsiliselt, samuti küsiti 30 sõidukit, kaks helikopterit ja soojusjälgimisseadmeid.

Leedu piirivalvuritele tulevad appi ka spetsiaalsed tõlgirühmad. Need koguvad teavet rändlaste lähteriikide, nende reisi eesmärgi ja asjaolude kohta, aitavad kinnipeetuid tuvastada.

Kindlasti kuluvad Leedule ära patrullrühmad, eriti kui need aitavad rändlejaid eemale peletada, aga tõlgiabi on endiselt rännet soosiv toetus.

Euroopa Liit ei aita kedagi massimigratsiooni tõrjumisel, vaid aitab neid vastu võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused