Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liidu repressioonid Ungari vastu jõudsid hääletusõiguse äravõtmise plaanini

-
05.06.2022
Euroopa peaks olema selline, nagu vasakpoolsel pildil, aga hakkab kujunema selliseks nagu parempoolsel pildil.
© UU

Euroopa Liit on astumas järgmist sammu demokraatliku otsustusprotsessi hävitamise teel – nimelt nõuab Euroopa Parlamendi asepresident Katarina Barley, et Ungarilt võetaks ELis hääletusõigus. Kuna Ungari on mitmel korral kasutanud oma vetoõigust teatud otsuste blokeerimiseks, on ELi kõrgete ametnike meelest kõige parem Ungarilt hääletusõigus lihtsalt ära võtta.

Sotsiaaldemokraadist Barley on ka varem teinud mitmeid üleskutseid Ungari ja Poola n-ö näljutamiseks, ent nüüd ütles Barley intervjuus Saksamaa teleprogrammile MDR Aktuell, et „eriti Ungari puhul ei ole enam võimalik rääkida demokraatiast ja põhiseaduslikest tingimustest“. Barley tahab kasutada juriidilisi manipulatsioone ja võtta Ungarilt hääletusõigus väidetava õigusriigi põhimõtete rikkumise eest. Sellega pöörataks aga peapeale kõik Euroopa Liidu demokraatia põhimõtted.

Ungari on olnud Euroopa liberaalidel juba pikalt pinnuks silmas, seda oma põhimõttekindla vastuseisuga massiimmigratsioonile ja LGBT ideoloogia levitamisele koolides. Viimasel ajal on viha Ungari vastu saanud aga uued mõõtmed, kuna Ungari on olnud vastu Venemaa vastastele energiasanktsioonidele. Põhjuseks on Ungari suur sõltuvus Venemaa energiast ja ka mitmed teised Euroopa kõrged poliitikud, nt Hollandi peaminister Mark Rutte, on pidanud tunnistama, et Ungari ja mõnede teiste Kesk-Euroopa riikide majandus ei kannataks kohest Venemaa naftast loobumist välja. Ehkki naftaembargo siiski kehtestati, sai Ungari selles osas praegu erandi.

On ilmne, et Ungari vaated erinevad mitmes olulises küsimuses ELi liberaalse ladviku arusaamadest ja see tekitab neis viha, seda isegi olukordades, kus hiljem selgub, et Orbanil on olnud õigus (nt massiimmigratsiooni küsimuses).

Pärast Orbani aprillikuist ülekaalukat võitu valimistel, kus tema juhitud partei saavutas parlamendis taas enamuse, väitis Barley, et Orbanil on riigi üle „täielik võim“, püüdes näidata demokraatlikku valimisvõitu millegi halvana. Nüüd siis üritab Barely koos teiste ELi liberaalidega leida võimalusi Orbani võimult kõrvaldamiseks teiste vahenditega, mille puhul on õigusriigi põhimõtete rikkumise kaart ilmselt kõige sobivam. Lisaks püütakse muuta ELi aluslepinguid, et eemaldada täielikult ühehäälsuse printsiip.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas aprillis näiteks: „Olen seda ka varem öelnud, et ühehäälsuse nõue mõnes valdkonnas ei ole enam mõistlik, kui me tahame liikuda edasi kiiremini.“ Tema juhitud Euroopa Komisjon on juba alustanud ühehäälsuse kaotamist välispoliitika küsimustes, sama plaanitakse ka tervishoiu ja kaitsepoliitika valdkondades.

Allikas: Remix News