Euroopa Liidu ülemaailmsed inimõiguste rikkumise sanktsioonid peaks puudutama ka “omi”

Maailm,
Ükspuha kuidas ka ei vaataks, migratsioon üle Vahemere tähendab suuri tulusid organiseeritud kuritegevusele.

Euroopa Liidu välisministrite nõukogu kinnitas esmaspäeval arutelu avamata raamrežiimi inimõiguste rikkujatele maailmas, säutsus Raadio Vabaduse korrespondent Rikard Jozwiak Twitteris.

“EL-i välisministrid kinnitasid  sanktsioonide raamrežiimi inimõiguste rikkujatele maailmas. Režiim jõustub 10. detsembril tähistatavaks inimõiguste päevaks,” ütles ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mäletatavasti kiitis Euroopa Liidu nõukogu alaliste esindajate komitee COREPER 2. detsembril heaks ülemkogu otsuse ja seadusakti “piirangumeetmetest tõsiste rikkumiste ja kuritarvituste eest inimõiguste vallas”.

EL-i ametnikud on korduvalt selgitanud, et see, mida nimetatakse ka Euroopa Magnitski aktiks, ei ole suunatud ühegi konkreetse riigi vastu. Sel pidavat inimõiguste vallas olema ülemaailmne mõju.

Erinevalt senistest EL-i sanktsioonidest on need sedapuhku mitte geograafilised, vaid temaatilised. Sanktsioone saab kehtestada nii riiklikele kui mitteriiklikele subjektidele, inimestele ja organisatsioonidele, mistõttu on uute sanktsioonide alla sattuda võivate füüsiliste ja juriidiliste isikute ring väga lai.

Sanktsioone saab kehtestada vaid kõigi 27 liikmesriigi täieliku üksmeele korral, see reegel jääb muutumatuks. Sanktsioonidega karistatakse vaid väga ränki üleastumisi nagu tapmisi, piinamisi, inimkaubandust, genotsiidi jmt, põhimeetmeks on EL-i sisenemise keeld ja siinsete varade külmutamine.

Uute Uudiste arvates tuleb eraldi käsitleda ka inimkaubandust ehk migrantide smugeldamist Euroopasse.

On sajaprotsendiliselt kindel, et ükski migrant ei astu põgenikepaati, ilma et oleks selle eest maksnud. Kui aga ollakse seda teinud, on protsess muutunud inimkaubanduseks ja sel juhul tuleb vastutusele võtta kõik need, kes seda soodustavad.

Üheks soodustajaks aga on vabaühenduste laevad, kes korjavad paatidest migrante üles ja veavad nad Euroopa sadamatesse. Võib kindel olla, et kui ei teataks neid laevu ees olevat, oleks ka lahtilükatavaid paate kõvasti vähem, samuti oleks teele saadetavad paadid merekindlamad, sest ka inimkaubitsejad on huvitatud “reisijate” kohalejõudmisest – muidu äri ja tulu saamine katkeks. Need laevad on garantiiks, et migrandid päästetakse, tulevad üha uued soovijad ja maksjad ning inimkaubandus õitseb – päästeoperatsioonideta see pigem väheneks.

Vabaühendusi on varemgi süüdistatud selles, et nad hoiavad sidet inimkaubitsejatega, saamaks infot selle kohta, kus paadid asuvad. Tegu on otsese osavõtuga inimkaubitsemisest, sest isegi inimesi päästes aitavad nad kaasa suurte tulude laekumiseks inimkaubitsejate kukrusse.

Seega peaks inimkaubanduse tõkestamiseks sanktsioonide alla langema Euroopa vabaühendused, kes tegelevad migrantide äratoomisega Vahemerelt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused