Euroopa Liit jätkab kahepalgelist migrantsioonipoliitikat: tõrjume, ei tõrju…

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Euroopa langemist hoiavad veel tõesti ära ainult tarad.

Kui Läti ja Leedu puhul tundub EL aktsepteerivat migrantide tõrjumist liidu välispiiril, siis Lõuna-Euroopas jätkatakse vastuvõtupoliitikat.

Euroopa Komisjoni siseasjade volinik ütles neljapäeval, et talle valmistavad äärmist muret teated migrantide ebaseaduslikust ja sageli vägivaldsest tõrjumisest bloki piiril, seda eelkõige Kreekas ja Horvaatias, kus ta tegi üleskutse uurimist alustada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ylva Johansson, kes peaks kohtuma õhtul Kreeka rändeministri ja Horvaatia siseministriga, väljendas ka muret tõendite pärast, et liikmesriikidele piirivalveks eraldatud EL-i raha on väärkasutatud.

“Me ei vabanda oma jätkuvate jõupingutuste eest migrantide ebaseaduslike tegevuste peatamiseks ja Euroopa piiride kaitsmiseks,” kostis Kreeka migratsiooniminister Notis Mitarachi seepeale.

Näib, et Euroopa komisjon tahab jätkata migrantide vastuvõtmist sel moel, et tagasi neid ei saadeta, vaid kogutakse kokku ja siis venitatakse taotluste läbivaatamist, kuni migrandid ise pagulaskeskustest kaovad ja omal käel edasi reisivad. Nii on juhtunud ka Leedus ja Lätis. Siia jääda lubatud migrante enam Euroopast naljalt minema ei saada.

Ka Poola on Euroopa Komisjonil hambus, sest ka sel “paariariigil” ei lubata migrante tõrjuda, ja suur roll Poola survestamisel on kohalikel vasakliberaalsetel inimkaubitsejatel. Valgevene suunal on siiski ilmselt oluline roll Lukašenka isikul – diktaatori hübriidsõda lihtsalt ei saa nimetada õnnetute põgenike pääseteeks.

Läti ja Leedu teevad kõik et ELi välispiiri kaitsta, aga ka neil oleks üks variant võõrad vastu võtta, silmad kinni pigistada ja lasta neil Saksamaa poole liduda. Ida-Euroopa on migrantidele liiga vaene ja ebasõbralik, aga Saksamaa ja Soome saaksid Valgevene kaudu kõvasti lisa islamimaadeks muutumiseks.

Migratsiooni osas aga on viimasel ajal kõvasti ka Euroopa Parlamendis välja öeldud, et aitavad ainult tarad, tõrjumine ja tagasaatmine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused