Euroopa Liit jätkab selgrootut ja küünilist rändepoliitikat

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Võib julgelt öelda, et Vahemerel uppunud on liberaalse Euroopa rändepoliitika ohvrid.

Euroopa Liit ajab migratsioonipoliitikat, mis on päris kindlasti rahvaste rännet soodustav, kuid samas igati selle ebaseaduslikkust ergutav ja uppumissurmasid kaasa toov.

Nimelt nutab EL krokodillipisaraid, kui migrandid upuvad, samas aga ei tee ta midagi, et see ränne lõpetada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

BNS vahendab, et vasakliberaalist paavst Franciscus väljendas “kurbust” ja “häbi” seoses 130 sisserändaja saatusega, kes jäid kadunuks, kui nende paat Vahemerel ümber läks.

Ideoloogilised vabaühendused omakorda süüdistavad Euroopa Liidu riike mitte ainult Vahemerel ohus olevate migrantide abistamata jätmises, vaid ka päästeoperatsioonidega viivitamises.

Nii on tekkinud olukord, kus ebaseaduslikku rännet ei piirata kuidagi, samas aga kõlab kriitika, et keegi neid Vahemerel aidata ei taha. Aga miks peaksidki Vahemere põhjakalda riigid pühenduma migrantide otsimisele, mis tähendaks sellise tegevuse kaudu illegaalse rände ergutamist ja kuritegeliku inimkaubanduse laiendamist?

Uued Uudised on küll täiesti massimigratsiooni vastu, aga nendivad samas, et kui EL tõesti tahab uppumissurmasid ära hoida, siis on tal kaks teed – kas panna rändele jõuliselt piir, või siis vastupidi, alustada avaliku migrantide üleveoga.

Liberaalne Euroopa aga on valinud tee, kus ta ei tee kumbagi, vaid laseb inimkaubitsejatel paadid teele saata, ajab päästmise sealsete riikide rannavalve ja mööduvate laevade kaela, nutab siis, kui migrandid upuvad ja sunnib EL-i liikmesriike päästetud migrante endale võtma. See on ääretult küüniline poliitika.

Rahvusvahelise Rändeorganisatsiooni (IOM) andmeil on sel aastal Vahemerel hukkunud juba üle 450 sisserändaja, neist enamus Tuneesiast või Liibüast alanud teekonnal Euroopasse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused