Euroopa Liit käsib liikmesriikidel kiirendada põgenike ümberpaigutamist

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Migrandid kaubikusse murdmas

Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos ütles kolmapäeval, et saatis Euroopa Liidu liikmesriikidele kirja “selge ja jõulise sõnumiga” kiirendada Kreekasse ja Itaaliasse jõudnud põgenike ümberpaigutamist.

Kirja said kõigi 28 liikmesriigi siseministrid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EL-i riigid on võtnud vastu vaid 497 põgenikku 160 000-st, kelles möödunud aasta septembris kokku lepiti.

“Sellepärast saatsin ma täna igale siseministrile kirja selge ja jõulise sõnumiga meenutamaks neile, et nad on seotud ümberpaigutamisotsusega, mis tuleb olukorra kriitlisust arvestades kohe täide viia,” ütles Avramopoulos.

“Tulemused on väga kehvad. Nii et me peame suurendama otsekohe pingutusi, et kõik liikmesriigid täidaksid oma kohust.”

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku kärpida Austria kohustust kolmandiku võrra, sest Viin on sattunud rändekriisis tugeva surve alla.

EL-i allikad nimetasid AFP küsimuse peale viivituse põhjuseks mitmeid asjaolusid nagu valitsuste soov džihadistid varjupaigataotlejate seast välja sõeluda, mis muutus aktuaalseks pärast Pariisi terrorirünnakuid. Asüülitaotlejaid ei taheta vastu võtta ka ettekäändel, et neid ei ole kuhugi majutada, samuti viidatakse probleemidele haridusega ja logistilistele raskustele.

Mõned riigid esitavad vastuvõetamatuid tingimusi, öeldes, et nemad keelduvad vastu võtmast moslemeid, mustanahalisi ja suuri perekondi.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused