Euroopa Liit on eelarve osa lõhenenud – isegi paduliberaalne Rootsi hakkas mässama

Maailm,
©Scanpix
Angela Merkel ja Stefan Löfven Hannoveri messil.

Rootsi sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven alustas Brüsseli vastu omamoodi mässu, kui EL nõudis Rootsilt aastamaksete suurendamist 44 protsenti. “Brussels is not my priority!” teatas ta.

Rootsi peaminister nimetas EL-i juhtkonna nõudeid vastuvõetamatuteks. Ta rõhutas, tema prioriteediks on investeerimine omaenda riiki, mitte Brüsselisse. Rootsi on üks niinimetatud kokkuhoidu toetavatest liikmesriikidest, kes on astunud vastu üleskutsetele suurendada ELi eelarve sissemakseid.

Neljapäeval ajakirjanikele rääkides ütles Löfven: „Me ei pane pahaks, et oleme netomaksjad – see on solidaarsus. Tugevama majandusega riigid peavadki maksma ka nende eest, kellel pole nii tugevat majandust. Kuid me ei saa oma liikmetasu tõsta. Me ei saa nõustuda sellise järsu tõusuga. See pole teostatav. ”

Ta lisas: „Peame investeerima omaenda riiki. Meil on kiiresti muutuv demograafiline olukord ja peame kulutama raha oma koolidele ja pensionisüsteemile. Minu põhirõhk on sellel, et tagada heaolu Rootsis ka järgnevatel aastatel. Meil tihe koostöö sarnaselt mõtlevate riikide, Taani, Austria, Hollandi ja Rootsi vahel, kes võitlevad selle eest, et eelarve maht püsiks ühe protsendi juures ning et meil oleks jätkusuutlik ja hea maksemehhanism.”

EL on sel nädalal püüdnud jõuda üksmeelele eelarve osas pärast seda, kui Brexit jättis bloki seitsmeaastasesse eelarvesse tohutu, 62 miljardi naela suuruse augu.

Euroopa Ülemkogu president Charles Michel ei suutnud maha suruda Hollandi, Taani, Rootsi ja Austria mässu, kes on nõudnud, et eelarve piiriks oleks üks protsent bloki majanduse kogutulust.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles, et need arutelud on ELi jaoks ajaloo läbi aegade raskemad läbirääkimised.

Taani peaminister Mette Frederiksen lausus: „Olen ​​nõus jääma ja olen valmis jääma terveks nädalavahetuseks. Aga ma ei usu, et me kokkuleppele jõuame. ” Ta lisas, et tõenäoliselt on vaja veel ühte tippkohtumist.

Hollandi peaminister Mark Rutte tõi kaasa isegi helilooja Frederic Chopini eluloo, mida ta kavatses tippkohtumisel lugeda, kuna tal polnud “midagi rääkida”.

Ta täpsustas: “Ma ei saa sellele ettepanekule alla kirjutada. Ettepanek pole lihtsalt hea.”

Allikas: Express.co.uk

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused