Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liit on oma väitel Brexitiks valmistunud

-
24.06.2016
MAS_Martin-Schulz22may2014

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz ütles erakorralisel pressikonverentsil Ühendkuningriigi otsust Euroopa Liidust lahkuda kommenteerides, et liit on end selliseks tulemuseks hästi ette valmistanud, ent tunneb siiski kurbust.

Schulz ütles briifingul, et EL on end referendumi tulemuseks hästi ette valmistanud, ent kahetseb siiski tehtud otsust. Euroopa Parlamendi president rõhutas aga, et tunnustab valijate otsust, edastas Briti rahvusringhääling BBC.

Ta lisas, et “nüüd on meil selgus, et Ühendkuningriik läheb edasi oma rada”. Schulz viitas, et see, kuidas Ühendkuningriigis referendumikampaaniat korraldati, pole hea mudel ülejäänud Euroopa Liidu riikidele.

Kui hääled olid lugemata veel vaid kaheksas valimisringkonnas 382-st, võitsid Suurbritannia referendumi Euroopa Liidu liikmesuse üle 51,8 protsendiga ühendusest lahkumise pooldajad.

Briti rahvusringhäälingu BBC ning telekanali Sky News kinnitusel on nüüd kindel, et EL-ist lahkumise pooldajad on valimised võitnud. Lahkumist toetas 16,84 miljonit inimest, ühenduse liikmeks jäämist pooldas 15,69 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest, vahendas BNS.