Euroopa Liit paneb Donald Tuski abiga päitseid pähe ka parempoolseile jõududele

Maailm,
©ZUNAPRESS.com/Scanpix
Donald Tusk EPP kongressil Zagrebis.

Euronews kirjutas eile sellest, kuidas Euroopa Liidus ohjatakse riike, kes ei soovi alluda komisjoni piiramatule kontrollile ja sekkumisele riikide siseasjadesse.

Äsja tuli teade, et Euroopa Ülemkogu president, poolakas Donald Tusk võib astuda oma kohalt tagasi, et saada valitud paremtsentristliku Euroopa Rahvapartei juhiks. EPP on kogu mandri suurim poliitiline rühmitus, kuid on kannatanud kaotusi seoses „populismi ja äärmusparteide“ kasvuga. Ehk siis parempoolne jõud, kuhu kuulub ka Eesti Isamaa, on pidanud tasapisi taganema tegelikku parempoolsust ja rahvuslust esindavate jõudude ees, seda nii Itaalias, Hispaanias, aga ka Põhjamaades.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Donald Tusk oli 2007-14 Poola peaminister liberaaldemokraatliku Kodanikuplatvormi juhina, kuid kaotas valimistel hilisemale presidendile Lech Kaczyńskile, kes teatavasti hukkus Smolenski lennuõnnetusel 2010. Pärast seda on Kodanikuplatvorm kaotanud oma mõjuvõimu Poola poliitikas ning Tusk koliski seejärel  Brüsselisse.

Tuski ülesanne on proovida ümber pöörata rühmituse allakäigu lugu. Ta on pühendunud „Euroopa huvidele ja paljud loodavad, et see kirg aitab partei kaubamärki taaselustada,“ arvab Euronewsi ajakirjanik.

“Arvan, et näeme suurt keskendumist õigusriigile, demokraatia ja inimõiguste austamisele. Ma arvan, et see on midagi väga olulist. Me paneme populistide pead veerema  järgmise viie aasta jooksul, kui tema on presidendiks,” ütles Iiri senaator Neale Richmond.

Tusk ise teatas oma Twitteri postituses: „Me ei saa julgeoleku- ja korravaldkonda kinkida poliitilistele populistidele, manipulaatoritele ja autokraatidele, kes panevad inimesed uskuma, et vabadust ei saa turvalisusega ühitada, kaitstes meie piire liberaalse demokraatiaga ja tõhusat valitsemistava koos õigusriigiga.“

Üks tema esimesi ülesandeid on Ungari peaministri Viktor Orbáni populistliku Fidesz-partei staatuse määramine PPE-s. „Otsus tehakse jaanuaris pärast EPP sisejuurdlust,“ ütles Tusk neljapäeval. Fidesz arvati ajutiselt PPE-st välja märtsis enne EL-i valimisi õigusriigi põhimõtete väidetava rikkumise tõttu.

“Minu arvamus on üsna selge, kui avaldan arvamust „illiberaalse“ (liberaalsust vihkava – UU) demokraatia kohta”, mida juhtis Orbán,” ütles Tusk. “Arvan, et peame seda laadi idee vastu võitlemisel olema väga kindlameelsed.”

Eestlase jaoks on selle mehe nimi muidugi negatiivse varjundiga ja tekitab ohtralt tuska ka tema väljaütlemiste pärast Eesti ja Baltimaade suunal, aga paistab, et Euroopa Liidu klann Brüsselis on võtnud eesmärgiks selliste ümberpaigutusega lõhkuda ka seni kõige kindlameelsemate parempoolsete jõudude teovõime europarlamendis ning panna miin alla rahvuskonservatiivsele ühendusele.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused