Euroopa naised toetavad üha veendunumalt immigratsioonivastaseid erakondi

Maailm,
©UU
Euroopa peab oma naisi hoidma ja ka naised ise on valmis võitlusesse lülituma.

Chemnitzi sündmuste taustal saab üha selgemaks, et Euroopas hakkab tärkama vastupanuliikumine neile, kes tahavad valge elanikkonna välja vahetada.

Parempoolsete immigratsioonivastaste erakondade peamised toetajad ja valijad on olnud ikka valged mehed, kuid üha enam leiavad sellised parteid toetust ka naiste hulgas, kusjuures õrnem sugu on isegi radikaalsemate vaadetega — see selgub Saksa Friedrich Eberti fondi värskest Euroopa riikides läbi viidud uuringust

Saksa parempoolse erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) poolt hääletas möödunud sügisel Ida-Saksamaal 17 protsenti naistest, lääne poolel oli naiste toetus erakonnale 8 protsenti. Poola juhtiv Õiguse ja Õigluse partei sai 2015. aastal valimistel naistelt isegi rohkem hääli kui meestelt. Seda vaatamata asjaolule, et partei tahab piirata naiste õigust abortide tegemiseks, kirjutab eestinen.fi.

Friedrich Eberti fond tõdeb, et mehi on parempoolsete erakondade valijate hulgas praegu veel rohkem kui naisi, aga vahe on vähenenud. Fond on uurinud arenguid lisaks Saksamaale ja Poolale veel Prantsusmaal, Kreekas, Rootsis ja Ungaris.

Naised on jõudnud mitmete parempoolsete erakondade etteotsa. Näiteks Õiguse ja Õigluse erakonna asepresident on Beata Szydło, AfD parlamendifraktsiooni üks juhtidest on Alice Weidel ja Prantsusmaa rahvarinnet juhib Marine Le Pen.

Miks naised eelistavad üha enam immigratsioonivastaseid? Saksa AfD poolt hääletanud naised kartsid tõrjutust multikultuurses ühiskonnas, nad on mures majandusliku olukorra pärast vanemas eas ja muretsevad oma laste pärast. Muret valmistab ka vägivald ja kuritegevus nende elukoha ümbruses. Parempoolsed erakonnad pakuvad lisaks immigratsiooni piiramisele enamasti ka toetusi saksa peredele. Näiteks AfD lubabki toetada Saksamaal sündinud lapsi varjupaigataotlejate asemel.

Uuring näitab ka seda, et naised on meestest altimad võtma omaks muulaste- ja islamivastaseid meeleolusid.

Ka EKRE on naiste seas omi populaarsuspositsioone parandanud. Eestis on naised rahvuskonservatiivide aktiivsest toetamisest tagasi hoidunud väidetavalt puhtast alahoidlikkusest, et mitte sattuda pere kõrvalt ägedatesse võitlustesse, mis kaasnevad EKRE toetamisega, kuid nad hakkavad üha enam aru saama, et ilma selleta Eestis enam ei saa.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused