Euroopa progressiivne üldsus nõuab Robinsoni vabastamist

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tommy Robinsoni vabastamist nõudev demonstratsioon Londonis 9.06.18

9. juunil toimus Londonis Downing Street’il suur meeleavaldus Suurbritannia islamiseerimise vastase aktivisti Tommy Robinsoni vangisaatmise vastu. Tommy Robinson nimelt kajastas meediapiirangutest hoolimata kohtumaja ees tänaval seksuaalkuritegudes süüdistatud moslemijõugu üle peetavat kohtuasja. Selle eest mõisteti ta 13 kuuks vangi.

Suurel meeleavaldusel osalesid Suurbritannia Iseseisvuspartei praegune juht Gerard Batten, liikumise For Britain liider Anne Marie Waters ja portaali Breitbart News endine juht Steve Bannon. Lisaks oli Hollandist saabunud kohale Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Organiseerijate sõnul kogunes Tommy Robinsoni toetuseks tänavale ligi 20 000 inimest, kes nõudsid valitsuselt Robinsoni vabastamist ja sõnavabaduse taastamist. Seda isegi hoolimata levitatud valeinfost, et protestiüritus jääb ära.

„Tommy Robinson on poliitvang,“ ütles Batten rahva ees kõneldes. „Pole tähtis, milliste õigustehniliste võtetega süüdistati teda väidetava kohtu solvamise eest, sest vangi pandi ta ikkagi selle eest, kes ta on ja mida ta ütleb, mitte selle eest, mida ta väidetavalt teinud on. Ei pea nõustuma tingimata kõigega, mida Robinson ütleb, ei ole vaja kiita heaks kõike, mida ta teeb, kuid hea ja kurja vahelises võitluses seab ajalugu ta õigele poolele.“

Batten, kes on ka Euroopa Parlamendi liige, rääkis valjuhäälselt laialt levinud ja organiseeritud pedofiilide rühmitusest, kes vägistavad väikeseid tüdrukuid ja sellest, kuidas võimud on püüdnud neid võikaid kuritegusid ja Inglismaa ajaloo suurimat skandaali juba aastaid maha vaikida.

„Selle maa valitsus ja valitsused kogu Euroopas on nüüd omaenda rahva vaenlased [ning] ajavad poliitikat, mis on nende oma inimeste huvide vastu,“ jätkas Batten, kritiseerides ühtlasi ka katseid saboteerida Brexitit, kontrollimatut massimigratsiooni, eriti aga islamiseerimist kui sellist, nagu ta seda nimetas.

„Täht-täheline tõlgendus Muhamedi kultusest on täiesti vastuolus kõigega, mida väärtustab meie maa ja meie traditsiooniline eluviis,“ ütles Batten. „Kuid selle asemel, et olla islamiseerimise vastu, annab meie valitsus sellele järgi ja alistub sellele. Nad on reetnud Suurbritannia inimesed.“ Ja lisas: „Islam tähendab alistumist. Sa kas alistud või hakkad vastu.“

For Britain liikumise juht ja organisatsiooni Sharia Watch UK asutaja Anne Marie Waters tänas kokku tulnud rahvast nende pühendumuse eest vabadusele, õiglusele ja vastu hakkamise eest islamitüranniale. „Meie juhid, meie ajakirjandus, meie politsei – kõik nad seavad oma otsustes esikohale islami,“ süüdistas ta. „Kuidas on meie riigil võimalik nii kerge vaevaga vangistada Tommy Robinson, aga samal ajal on nii keeruline panna vangi mehi, keda on tabatud magamistoas koos alaealiste tüdrukutega? Miks on nii lihtne vangistada mees, kes jättis mošee ette peekonitüki, kuid nii raske panna vangi džihadiste, kes kutsuvad üles mõrvama ja tapma briti inimesi?“ Ja jätkas: „Miks on moslemitel lubatud katta oma nägu musta kotiga, samal kui kõik ülejäänud peavad alluma rangetele turvameetmetele? Miks vigastatakse ja vägistatakse julmalt lapsi, aga seadus pöörab pilgu kõrvale?“

Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders nõudis samuti Robinsoni kohest vabastamist. „Tommy Robinson on praeguse aja kõige kangem vabadusvõitleja Suurbritannias. Tommy Robinson on vabadusvõitleja, kellel on julgust öelda asju, mida keegi öelda ei julge. Ta on vapper. Tal on söakust. Ja seda palju rohkem, kui me võime öelda meid valitsevate inimeste kohta. Sest meie valitsejad on müünud meid maha massiimmigratsioonile, islamiseerimisele, avatud piiridele. Me oleme muutunud sisuliselt võõrasteks oma maal,“ ütles Wilders.

Kohal oli ka Donald Trumpi endine peastrateeg ja uudisteportaali Breitbart News endine juht Steve Bannon, kes avaldas toetust Tommy Robinsonile ja viitas viimase aja sündmustele Läänes. „Vaadake, mis toimub Itaalias. Vaadake, mis toimub Poolas. Vaadake, mis toimub Ungaris,“ ütles ta. „Nende maade inimesed võtavad oma riigid tagasi.“

Allikas: Breitbart 

Refereeris Triin van Doorslaer

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused