Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa punaroheline “eliit” saab nuhelda: vihased põllumehed ei lasknud Saksa majandusministrit praamilt maha

-
05.01.2024
Põllumehed sadamas mürkrohelist ministrit “tervitamas”.
© Scanpix

Euroopas suureneb selliste konfliktide arv, kus elust võõrdunud punaroheline “eliit” peab näotsi seisma nende inimestega, kelle elu on nad rikkunud või tahavad seda teha, ja mõistagi ei ole see neile meeldiv.

Põllumajanduse maksusoodustuste tühistamise plaanist vihale aetud põllumehed ei lasknud neljapäeval Põhja-Saksamaal Schlüttsielis majandusministrit praamilt maha.

Umbes 30 protestijat tõkestas minister Robert Habecki auto tee praamilt, millega ta oli lahkunud Hooge saarelt talvepuhkuselt, et Berliini naasta, ütles politsei pressiesindaja.

Kui läbirääkimised põllumeestega vilja ei kandnud, otsustas Habeck praamile jääda ja saarele tagasi sõita.

Minister pääses mandrile alles ööl vastu reedet, ütles politsei.

Habeckile oli sadamasse vastu tulnud sadakond põllumeest traktoritega, politsei lasi rahvahulga laialiajamiseks käiku pipragaasi.

Kliimapööret läbi suruv roheline minister süüdistas intsidendis protesteerijaid. Habeck ütles nimelt reedel oma avalduses: “Mulle teeb muret, et meeleolud riigis on muutumas nii plahvatusohtlikuks.”

Põllumehi vihastab valitsuse plaan tühistada sel aastal põllumajandussektorile kehtinud maksusoodustused. Detsembris sõitsid tuhanded inimesed Berliini plaani vastu protestima, tõkestasid traktoritega teid ja kuhjasid tänavatele sõnnikut.

Nii palju on põllumehed juba saavutanud, et neljapäeval otsustas valitsus kaotada soodustused osaliselt. Põllumajandusektorit see ei rahulda, nad nõuavad plaanist täielikku loobumist. (AFP-BNS)

Eesti põllumeestel sellisteks aktsioonideks kuraasi ei jätku.