Euroopa seisab islamiseerumise ohupunktile kahtlaselt lähedal

Maailm,
©Reuters/Scanpix

Ungari päritolu poliitilise islami uurija ja islamiekspert Nikoletta Incze ütleb väljaandele Hirado, et islamiseerumine on pöördumatu, kui moslemid jõuavad 16 protsendini kogu riigi rahvastikust.

Incze teeb uurimustööd keskuses “Centre for the study of political islam”, mis tegutseb ka Ungaris. Intervjuus Ungari M1 kanalile selgitas ta, et paljud islamiriigid olid algselt kristlikud, mainides näidetena Türgit, Egiptust ja Süüriat. Professor arvab, et ka paljudes teistes riikides on islam pärssinud sealseid religioone: Pakistan on olnud hinduistlik, Afganistan budistlik ja Iraanis oli kord valitsevaks zoroastrism.

Islamiseerumine on protsess, mis kestab sajandeid. Oluline on see kriitiline punkt, millest edasi on islam pöördumatult võimust võtmas. Nikoletta Incze viitab uuringule, mille kohaselt Iraani islamiseerumine algas just selle taseme juures, kuid maa lõplik islami alla langemine võttis aega veel 100-150 aastat.

Inczen ütleb, et Euroopas on toimumas märgatavalt kiirem islamiseerumine. Keskajal võideldi islamiga selle sõna tõelises tähenduses ehk sõjalis-poliitiliselt, kuid tänases Euroopas peetakse invasiooniprotsessi talutavaks, seda aktsepteeritakse ja islami käsitletakse võrdse religioonina teiste kõrval, kuid jäetakse tähelepanuta tema sobimatus lääneliku ühiskonnakorraldusega ja leppimatus kõigi teiste uskude vastu.

Mõttekoja Pew Research Center hinnangul kasvaks isegi edasise null-sisserände puhul Euroopa moslemite kogukond kõigis Euroopa riikides 4,9%-lt 7,4 protsendini 2050. aastal. Niiöelda keskmise sisserände korral  tulemusel suureneks Euroopas moslemite osakaal kuni 11%-ni. Rootsis oleks see protsent sel juhul 20,5, Soomes 11,4, Eestis 0,8.

Väljaande Die Welt vahendatud stsenaarium number kolm võtab aluseks kõrge sisserände ja piiramatu immigrantide sissevoolu, nagu see oli aastatel 2014-2016. Sel juhul tõuseks moslemite osakaal Euroopas aastaks 2050 14%-ni, Saksamaal see aga kolmekordistuks, 19,7%-ni. Kõige rohkem oleks moslemeid jällegi Rootsis, 30,6%, Küprosel 28,3%, Austrias 19,9%, Belgias 18,2%, Prantsusmaal 18%, Suurbritannias 17,2%, Soomes 15%.

Need arvud näitavad, et islamiseerumine on Euroopas kohe-kohe kriitilist piiri ületamas, sest ÜRO, Euroopa Liit, Prantsusmaa ja Saksamaa tahavad sisserännet alles hoida ja seda ka laiendada. Ida-Euroopa on tänu oma ajaloolisele mälule ehk siis Osmanite sissetungi tagasilöömisega seotud rahvuslikule eneseteadvusele kindlalt islamile vastu seismas. Ungarlased näiteks ei saa lubada immigrantide laiutamist, sest see oleks Egeri kangelastele näkku sülitamine.

Nii ongi Euroopa olukorras, kus Suurbritannias on osa piirkondi puhtalt islamiusulised ja ka Londoni linnapea moslem, Ida-Euroopa aga meenutab sajanditetagust türklaste invasiooni ja on otsustanud kristliku maailma eest seista.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused