Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa vasakliberaalne eliit ei piira ennast isegi kriisiaegadel: Guy Verhofstadt elab luksuslikult maksumaksja kulul

-
12.09.2022
Rahvusriikide vaenlane Guy Verhofstadt elab pillavalt.
© Scanpix

Üha enam on kuulda, kuidas Euroopa Liidu tipp-poliitikud kutsuvad üksteise võidu inimesi üles tegema ohverdusi Ukraina nimel, nautides samal ajal ise luksuslikku elu maksumaksjate raha eest. Belgia vasakpoolne poliitik ja häälekas Ungari ning Poola vastane Guy Verhofstadt on üks valjuhäälsemaid Venemaa vastaste sanktsioonide toetajaid Euroopa Liidus, ent ka Verhoftadt kuulub nende poliitikute hulka, kes leiavad, et energiakriisi sattunud inimestel tuleb teha ohverdusi, isegi kui selleks tuleb kasutusele võtta säästud.

Samas ei kannata Verhofstadti enda majanduslik seis ilmselt kuigi palju ja sarnaselt paljudele teistele poliitikutele, kes kutsuvad inimesi üles tegema „ohverdusi“, ei pea tema neid eriti tegema. Nimelt selgus hiljuti, et Euroopa Liidu föderaliseerimise suur eestkõneleja Verhofstadt on kasutanud oma 17. sajandist pärit maja renoveerimiseks maksumaksja raha.

Portaali Knack andmetel sai Verhofstadt 2012. aastal oma Gentis asuva hoone renoveerimiseks riiklikest fondidest 327 784 euro suuruse toetuse, mis moodustas umbes poole kogu renoveerimisele kuluvast summast.

Vasakliberaalse Verhofstadti näol on tegemist väga jõuka inimesega. Enne EL-i institutsioonidesse suundumist oli ta Belgia peaminister ja ta on üks kõige paremini tasustatud poliitikuid Euroopa Parlamendis. Transparency International andmetel teenis ta 2018. aastal 920 000–1,4 miljonit eurot, seda lisaks oma europarlamendi saadiku palgale, mis on 13 000 eurot kuus. Ka 2021. aastal oli ta viie kõige kõrgema sissetulekuga europarlamendi saadiku hulgas.

Genti linnavalitsuse sõnul ei antud hoone renoveerimise toetust mitte isikule (s.t Verhofstadtile), vaid ajaloolise hoone korrastamiseks. Paljud belglased olid sellise toetuse üle siiski väga pahased, seda eriti olukorras, kus valitsus oli just lõpetanud kodude renoveerimiseks ja energiasäästlikumaks muutmiseks mõeldud toestuste maksmise.

Tegemist on siiski üsna tüüpilise olukorraga kogu Euroopas. Paljud Euroopa tipp-poliitikud, kelle enda varanduslik olukord on väga hea, kutsuvad kodanikke üles tegema ohverdusi, seda justkui Ukraina nimel. Näiteks Prantsusmaa president Emmanuel Macron on tuntud selle poolest, et osaleb sageli luksusjahtidel peetavatel pidudel. Samas teatas ta möödunud kuul: „See, mida me praegu kogeme on suur murdepunkt, omamoodi murrang… me näeme lõppu ajale, mis võis tunduda külluse ajastuna… näeme lõppu tehnoloogiatoodete küllusele, mis tundusid alati kättesaadavad… näeme lõppu maa ja loodusvarade, teiste seas ka vee, küllusele.“

Ka Saksa poliitikud on kutsunud rahvast üles tegema rohkem isiklikke ohverdusi Ukraina nimel, teiste hulgas näiteks liberaaldemokraat Marie-Agnes Strack-Zimmermann, kes on seotud Saksamaa relvatööstusega.

Euroopa leibkonnad ja ettevõtted seisavad eeloleval talvel silmitsi meeletute energiaarvetega, mis toob omakorda kaasa kiirenenud inflatsiooni ja toidu ning teiste eluks vajalike toodete hinnatõusu. Ühendkuningriigis ähvardab sulgemine kümnest ettevõttest kuut. Mitmed Euroopa opositsioonipoliitikud, nt Matteo Salvini, on kutsunud eurooplasi üles kaaluma Venemaa vastase sanktsioonipoliitika muutmist.

Allikas: Remix News