Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopas ärgatakse kontrollimatu sisserände peatamiseks – ka sisepiiridel tuleb migrantide liikumist jälgida

-
01.10.2019
“Kultuuriline mitmekesisus”on jõudnud ka Eestisse, kuid ilusamaks see elu siin küll ei tee.
© UU

Euronews teatas äsja, et kuus Euroopa riiki on algatanud ajutise piirikontrolli, et takistada niinimetatud teisest sisserännet oma riikide rühma sees.

Teiseseks rändeks nimetatakse Euroopa Liidust väljaspoolt saabuvate sisserändajate, nii põgenike kui ka varjupaiga taotlejate liikumist üle riigipiiride, lahkudes illegaalselt sellest riigist, kuhu nad esmalt saabusid.

Eurodaci ehk EL-i sõrmejälgede andmepangas, mis on loodud asüülitaotlejate ja ebaregulaarselt piire ületavate isikute tuvastamiseks, on selliste isikute sõrmejälgi registreeritud 2017. aastal – 99 032. Need on isikud, kes on kinni peetud liikmesriikide välispiiride ületamisel ja kes on jätnud hiljem rahvusvahelist kaitset taotleva avalduse teise riiki.

Lisaks on 129 433 juhtumit, mis seotud selliste isikute isikuandmetega, kes on ebaseaduslikult elanud riigis, ehkki on kaitset taotlenud teises riigis.

Euroopa Nõukogu on hoiatanud liikmesriike, et selline liikumine üle piiride seab ohtu Euroopa ühise turvapaigasüsteemi ja Schengeni reeglite paikapidavuse. Ühtlasi tõdeti, et puudub üldse kogu EL-i puudutav info sellise liikumise kohta.

Lisaks viidatakse nn. Dublini direktiivile, mille järgi turvapaika saab taotleda vaid riigis, kuhu esmalt saabuti, kui pole lähisugulasi teises EL-i riigis või ei ole elamisluba antud varem teises riigis. Kuni avaldust käsitletakse, ei tohi lahkuda sellest esmasest riigist.

Schengeni ala 26 riigis on enamjaolt ala sisepiiridel piirivalve lõpetatud, kuid kuues riigis – Austrias, Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Norras ja Rootsis on seoses rändekriisi teravnemisega alustatud ajutisi kontrolle.

Saksamaa on seni teinud juhukontrolle vaid Austria piiril, kus need jätkuvad 2020. aastani. Saksamaa siseminister Horst Seehofer teatas pühapäeval, et piirikontrolli hakatakse nüüd tegema riigi kogu 3700 km pikkusel piiril.

Ta ütles Twitteris, et „julgeolek algab piirilt“. Minister on käskinud liitvabariigi politseid tõhustada kahtlaste isikute peatamise ja läbiotsimise operatsioone kõigil Saksamaa sisepiiridel.

Viimastel kuudel on paljud tallinlased märganud, kuidas on selgelt kasvanud migrantide ja võib-olla isegi illegaalse sisserände mõjul siia saabunud välismaalaste hulk meie linna tänavail. Kui tõhus on meie Schengeni ala piiridel kontroll, tõusetub tõsine küsimus.

On käes aeg järgida Saksamaa eeskuju ning panna ka meie Politsei- ja Piirivalveamet aktiivsemalt tegutsema selliste illegaalselt piire ületavate „rändurite“ väljaselgitamiseks.

UU