Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Europarlamendi liberaalid ei luba enam Rootsi liberaale oma üritustele

-
24.10.2022
Stephane Sejourne

Euroopa Parlamendi liberaalide saadikurühma Renew Europe (Uuenev Euroopa) juht Stephane Sejourne teatas, et ei kutsu Rootsi liberaalide juhtkonda enam rühma üritustele, kuna partei osaleb Rootsi parempoolses koalitsioonivalitsuses. Rootsi uut valitsust toetab ka parempoolne erakond Rootsi Demokraadid.
“Rootsi liberaalide europarlamendi saadik Karin Karlsbro jääb esialgu edasi Renew liikmeks. Selle otsuse eesmärk oli võtta sihikule Rootsi liberaalide liidrid, mitte karistada eurosaadikut,” ütlesid Politicole asjaga kursis inimesed.

Renew Europe on europarlamendis suuruselt kolmas fraktsioon. Pärast 2019. aasta eurovalimisi muutis liberaalide europarlamendi fraktsioon oma nime. Kui varem olid Euroopa tsentristlikud liberaalid kogunenud fraktsiooni nimega Allianss Liberaalid ja Demokraadid Euroopa Eest (ALDE), siis nüüd kannab fraktsioon nime Renew Europe.

Rootsi uue valitsuse moodustasid Rootsi Moderaadid, Kristlikud Demokraadid ning Rootsi Liberaalid.

Rootsi demokraatide juht Jimmie Akesson kinnitas, et nende erakonnal on uue Rootsi valitsuse poliitika üle arvestatav mõju.

Rootsi Demokraatide neonatsistlik minevik on tekitanud varem teistes erakondades tugevat vastumeelsust nendega üldse mingit koostööd teha. Kuritegevuse kasvu tõttu on aga Rootsi demokraatide populaarsus järk-järgult kasvanud.

Allikas: ERR