Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurosaadik: „Kui otsustusõigused lähevad Brüsselile, ei ole enam eraldi riike, vaid on suurema struktuuri provintsid“

-
03.05.2022
Saksa eurosaadik AfD poolt Gunnar Beck.
© Facebook

Mitmed Euroopa Parlamendi saadikud hoiatavad taas Euroopa Liidu superriigiks muutumise eest ja viitavad ELi üha jõulisematele katsetele vähendada liikmesriikide valitsuste otsustusõigust.

Hiljuti toimunud Euroopa tuleviku teemalisel konverentsil (Conference on the Future of Europe) tuldi välja erinevate selleteemaliste ettepanekutega, teiste hulgas näiteks allesjäänud vetoõiguste ja ühehäälsuse nõude kaotamine mõnede väga tundlike teemade puhul ning Euroopa ühisarmee loomine. Kõik need sammud viiksid Euroopa Liidu lähemale pigem Ameerika Ühendriikide sarnasele föderaalriigile, ega oleks enam iseseisvate rahvusriikide liit.

Saksamaa esindaja europarlamendis Gunnar Beck (Alternatiiv Saksamaale) ja Rumeenia esindaja Christian Terhes (Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat) hoiatasid mõlemad konverentsi töörühma ettepanekute hävitavate tagajärgede eest, viidates ühtlasi kogu konverentsi vägagi mittedemokraatlikule vormile.

Becki sõnul tähendavad paljud konverentsil tehtud ettepanekud (maksustamise, kaitsepoliitika ja migratsiooni kohta) tõsist ohtu ELi liikmesriikide suveräänsusele ja ka ainult mõne üksiku ettepaneku realiseerimisel on potentsiaalselt laastavad tagajärjed. „Kui need otsustusõigused lähevad Brüsselile, ei ole te enam eraldi riik, vaid suurema struktuuri provints,“ selgitas Beck Breitbart Newsile.

Ta rõhutas ühtlasi, et konverentsi väidetav demokraatlik formaat – osad osalejad pidid olema n-ö tavakodanikud – oli enam kui kahtlane ning paljud osalejad ei olnud sugugi poliitikas nii rohelised, nagu väitsid eurobürokraadid. „See Euroopa tuleviku teemaline konverents on demokraatia farss,“ ütles Beck ühel konverentsi plenaarsessioonil peetud kõnes. „Arvata võib, et konverentsile registreerusid ainult ELi suhtes sõbralikult meelestatud isikud.“

Ka Rumeenia saadik Christian Terhes kritiseeris teravalt konverentsi ja selle tegelikke eesmärke. „Euroopa tuleviku konverents on poliitiline vorstivabrik, mille abil loodetakse muuta Euroopa Liit Nõukogude Liiduks,“ ütles Terhes Breitbart Newsile. „Tegemist on kolme föderalistliku fraktsiooni hämara tagatoa kokkuleppega. Konverentsi kasutatakse ettekäändena ELi aluslepingutest möödahiilimiseks, et anda suurem võim Brüsseli bürokraatidele ja kustutada ELi liikmesriikide iseseisvus.“

Terhese sõnul peaksid eurooplased mõistma, et iga seda konverentsi toetavale parteile antud hääl on hääl omaenda riigi põhiseaduse, suveräänsuse, õiguste ja vabaduste ning väärikuse vastu.

Allikas: Breitbart