Extinction Rebellioni kliimaäärmuslased kavatsevad leige tähelepanu tõttu veelgi hullemaid asju ette võtta

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kliimaäärmuslased aktsioonis.

Koroonaviiruse tõttu veidi varju jäänud äärmuslik kliimaliikumine Extinction Rebellion (XR) plaanib kasutada tähelepanu saamiseks üha meeleheitlikumaid vahendeid.

Väidetavalt on neil mõttes hakata korraldama avalikke enesetappe (võimalik, et juba järgmise ÜRO kliimakohtumise ajal Glasgow’s), fataalsete tagajärgedega näljastreike, nad plaanivad Ühendkuningriigi parlamendi roheliseks värvimist, valgusfooride katmist musta spreiga, Ühendkuningriigi kõigi jaamade, lennujaamade ja suuremate kiirteede blokeerimist ning inimeste veelgi tõsisemat hirmutamist.

Need on vaid mõned ettepanekud avalikkuse ette lekkinud XR-i koosolekuprotokollis, mis kirjeldab liikumise edasisi võimalikke tegevusstrateegiaid. Paistab nimelt, et XR on väga mures, kuna inimesed on hakanud nende tegevuse vastu huvi kaotama, paljudele käivad nende veiderdamised lausa närvidele.

Näiteks kirjeldatakse XR-i koosolekuprotokollis möödunud aastal toimunud protestide ja Londoni metroos märatsemiste peale vihaseks saanud reisijate reageeringuid XR-i suhtes problemaatiliste ja vaenulikena. Lisaks mainitakse dokumendis, et hetkel ei ole liikumisel veel piisavalt ressurssi saavutamaks massilise kodanikuallumatuse kaudu oma eesmärke.

XR-i liikmed viisid läbi ka mitmeid intervjuusid ajakirjanikega, selgitamaks, millised nende n-ö trikkidest meediale hästi peale lähevad ja millised mitte. Intervjuudest järeldati, et ebapopulaarseteks peetakse rahvast pahandavaid aktsioone ning et hukatust ja meeleheidet kuulutavate asemel eelistatakse positiivseid ja lõbusaid. Intervjuudest järeldati veel, et näiteks Londoni taasokupeerimine tekitaks meedias üsna vähe huvi, välja arvatud juhtul, kui a) aktsioon on tunduvalt laiaulatuslikum või b) kavalam, st et lihtsalt tee peal istumine ei ole enam piisav.

Puudub teave selle kohta, nagu oleks mõni XR-i liige ennast planeedi päästmise nimel pakkunud sooritama vabatahtlikult enesetappu või alustama näljastreiki. Siiani on väga suuri ohverdusi nõudvad tegevused maha hääletatud, kuna need tähendaks liikumise jaoks tugevat tagasilööki. Kuid selge on see, et XR-is on liikmeid, kelle arvates on enesetapp ja sedalaadi äärmuslikud tegevused just see, mida nende n-ö püha üritus vajab.

XR-i arvates tuleb kliima- ja ökokatastroofi lähenedes julgustada kõiki astuma muutuse saavutamiseks äärmuslikke samme. „See liikumine ei peaks muutuma tähtsusetuks ega unustama oma mässumeelset südant. Äärmuslik eneseohverdus mõjuks liikumise kuvandile hästi, inspireeriks inimesi sellel mässumeelsel teekonnal ja aitaks fokusseerida maailma tähelepanu,“ seisab protokollis.

Ent XR-i meeleheitlik püüe võimendada roheliste hirmunarratiivi on sattunud tihedasse konkurentsi koroonaviiruse pandeemiaga. Üha rohkem inimesi kannatab ja sureb viiruse tõttu päriselt, tegemist on väga selge ja praegu aset leidva ohuga. Seega võib avalikkus kaotada kliimamuutusi puudutavate võltsuudiste ja hirmunarratiivide vastu igasuguse huvi ja kannatuse.

Allikas: Breitbart

Kommentaarid

4 commentsOn Extinction Rebellioni kliimaäärmuslased kavatsevad leige tähelepanu tõttu veelgi hullemaid asju ette võtta

 • Avatar
  Margus Peterson

  las lapsed kannivad, pääasi et ei jonniks ja avalikus kohas jalgu ei trambiks.

 • Avatar

  Selle ürituse taga on selle maailma “soroste” karvased kämblad.

 • Avatar

  Metaani kui ohtliku kasvuhoonegaasi ja kliimasoojendaja üheks oluliseks tekitajaks on kariloomakasvatus. Seega võiks toimingu kliimaohtlikkuse mõõtühikuks ja etaloniks saada puuks – vastavalt võimsusele siis kilo- ja megapuuks.
  Kliimasoojenemise ohtlik põhjustaja on kvaliteetse ressursi – olgu selleks siis juhtimispotentsiaal (teadmised, tarkus) või toiduahela madalamatelt lülidelt saadud tegevuspotentsiaal – mõttetu raiskamine. Riigikogu ja valitsuse töö segamist opositsiooniparteide poolt verbaalsete p…, on eriti piinlik vaadata. Rahvale vajalike seaduste vastuvõtmise takistamine on ressursi raiskamise seisukohalt küllap mõõdetav juba megapuuksudes.

 • Avatar

  Neli – viissada aastat tagasi võisid üle Toweri silla jalutanud londonlased imetleda silla küljes orkide otsa aetud kõrvu ja ninasid ( vahelduseks sekka ka mõni pea ). Öeldakse, et uus on unustatud vana

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused