Facebook jätkab Briti rahvuslike ja immigratsioonivastaste organisatsioonide tõrjumist

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
Keelustatavad rühmitused on valdavalt Brexiti-meelsed. Lahkulöömise toetusmiiting.

Rahvuslike ja immigratsioonivastaste jõudude tõrjumine sotsiaalmeediast jätkub, mis viitab demokraatlike vabaduste kadumisele.

USA sotsiaalmeediahiid Facebook keelustas neljapäeval oma platvormidel mitu Ühendkuningriigi parempoolset rühmitust, süüdistades neid vihkamise õhutamises, vahendab BNS.

Facebookist või Instagramist eemaldatud rühmituste seas on Inglise Kaitseliiga, Rahvusvaheline Templiordu, Britannia Esimesena, Briti Rahvuspartei (BNP) ja Rahvusrinne. Sotsiaalmeedialeht Instagram kuulub Facebookile.

Rühmitused olevat rikkunud Facebooki eeskirju, mis ei lubavat “terroristlikku tegevust, organiseeritud vihkamist, massi- või sarimõrvu, inimkaubitsemist või organiseeritud vägivalda või kuritegelikku tegevust”.

“Samuti keelustatakse postitused ja muu materjal, mis väljendab nendele isikutele ja gruppidele kiitust või toetust,” ütles Facebooki pressiesindaja.

BNP endine liider Nick Griffin ja Britain Firsti juhid Paul Golding ja Jayda Fransen on samuti Facebookist välja visatud.

Need rühmitused on valdavalt astunud välja islami leviku vastu ja on Brexiti poolt. Suurbritannias on moslemid leiboristide toel imbunud sügavale poliitilisse süsteemi ja seetõttu on seadusandlusesse lisatud karmid karistused “islamofoobia” eest.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused