Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Facebook kui näide suukorvistamisest – tulevik on kassipiltide pärast ja needki peavad poliitkorrektsed olema

-
13.08.2020
Mark Zuckerbergi loodud sotsiaalmeediaimpeerium lõpetab nagu kõik impeeriumid – vanglate ja hukkamistega.
© Scanpix

Kui on soov inimesi vait sundida, siis tuleb neile sisendada, et seda tehakse õilsa asja nimel – ja nad ulatavad oma näo ise, et suukorv lihtsamalt pähe mahuks.

Facebook laiendas rassistlike postituste keeldu, suunates uued reeglid otseselt blackface’i (ehk mustaks võõbatud neegrinäo – toim.) kujutamisele ning avaldustele või piltidele, milles öeldakse, et juudid kontrollivad maailma, kirjutab ERR.

Facebook on juba varasemast laialdaselt keelustanud vihakõne, kuid ettevõttel on ka detailne nimekiri sellest, mis ei ole lubatud. Näiteks ei tohi Facebookis võrrelda inimesi putukatega ning kasutada teatud sõnu inimeste välimuse kirjeldamiseks, vahendab ERR väljaannet The Verge.

Isegi kui keegi leiab, et need piirangud on õigustatud, näitab protsess ise, kuidas kogu maailmas, sealhulgas ka liberaalses Läänes, piiratakse sõna- ja südametunnistuse vabadust. Sest ei saa lihtsalt iga päev laduda otsa üha uusi piiranguid, ilma et see hakkaks takistama vaba eneseväljendust.

See keeldude vool ju ei lakka – iga päev kuuleb üha uutest teemadest, mis lähevad “vihakõne” alla – kusjuures seda mõistet pole keegi isegi põhjalikult defineerinud. Praegu ollakse jõudnud tasemele, kus otsitakse üha uusi “solvatuid” ja kui kasvõi üks leitakse, on teemal kohe kriips peal.

Lääne liberaalne ühiskond liigub kiiresti totalitarismi suunas. Demokraatia puhul pannakse keeld peale võimalikult vähestele teemadele ja seda ei kohandata suurtele rahvahulkadele, vaid iga juhtumit vaadatakse eraldi. Läänes aga lisatakse keeldudele üha uusi teemasid ja ühiskonnagruppe, keda ei tohi kritiseerida.

Meedia laulab Läänes juba liberaalsete liidrite laulu ja nüüd võetakse kontrolli alla ka sotsiaalmeedia, kus on küll palju halba liikvel, kuid seda summutatakse põhimõttel, et paneme siis juba kõik kinni, et keegi midagi liigset ei ütleks.

Sõnavabadus on tõsises ohus, ja seda mitte ainult Venemaal ja Hiinas, vaid ka demokraatia kantsis, läänelikus ühiskonnas.

Varsti ei tohi ka kassipilte enne postitada, kui loom pole korralikult kammitud, ning selfi puhul vaadake, et te poleks ennast liiga tõmmuks päevitanud – see võib parodeerida blackface`i.