Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Facebook teatas, et nende faktikontroll on tegelikult arvamus

-
15.12.2021
Facebook
© Scanpix

USA sotsiaalmeediahiiglane Facebook tunnistas kohtus, et nende faktikontroll, mida nad kasutavad postituste valideerimiseks, on tegelikult arvamus. Facebooki ülestunnistus tuli tänu tuntud ajakirjaniku John Stosseli algatatud kohtuasjale.

Stossel postitas paar videot, mis oli seotud kliimamuutustega. Kumbki video ei seadnud kahtluse alla, kas kliimamuutused on tõelised. Videod rääkisid üldse muudest teemadest, nagu metsa majandamisest ja tehnoloogia kasutamisest, et kohaneda muutustega, vahendas ERR New York Posti uudist.

Facebooki faktikontrollija Science Feedback sildistas need Stosseli arvamused aga valeks või millekski, mil puudub kontekst. Stossel pöördus seetõttu kohtusse.

Facebook väitis, et firma pole Science Feedbacki otsusega seotud. “Need faktikontrolli poolt pandud sildid pole valed ega laimavad, see on põhiseadusega kaitstud arvamus,” teatas Facebook.

Faktikontrollitööstust rahastavad tihti tehnoloogiahiiglased ja mittetulundusühingud, seetõttu ei pruugi vahekohtunikud olla alati erapooletud. Siit on lihtne aimata, mis lood on tegelikult Delfi nn faktikontrolliga.

Allikas: ERR