Facebook üritab Odini Sõdalasi oma virtuaalsest Asgardist Valhallasse paisata

Maailm,
©Soldiers Of Odin Finland ry
Odini Sõdalased talvises Helsingis patrullimas.

Kruvisid kinni keerav Facebook teatas, et ei luba Odini Sõdalastel oma keskkonnas enam tegutseda – tegu on veel ühe tsensuurivõttega, mida põhjendatakse valge rahvusluse summutamise vajadusega.

“Näoraamat” teatas juba varem, et aprillist saati karmistatakse valge rahvusluse, separatismi ja muude “vihakõnede” postitamise reegleid, kuid paraku ei kuule kõikvõimalike “antifade”, musta rahvusluse ja rassismi ning vasakäärmusluse keelamisest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt on Odini Sõdalased vasakliberaalidele sedavõrd ohtlikud, et nende suhtlust piirata tahetakse. Tegu on organisatsiooniga, mille tegevus on suunatud peamiselt migrantide vägivalla vastu, ja näiteks sündmused Soomes Oulus, Turus ja Helsingis on näidanud, et ainult politsei ei suuda sisserändajate kuritegevust piirata.

Odini Sõdalased on tavaline kodanikualgatuslik organisatsioon, mis ühendab endas ühiskonda just sellisena, nagu see on – ei ole ta halvem ega parem mistahes muust ühendusest. Ta lihtsalt on ja on olemas ka vajadus sellise organisatsiooni järele. Totalitarismi kalduvad läänemaad lihtsalt ei talu kodanikualgatust, mida nad ei kontrolli.

Facebook aga jätkab Euroopa Liidu ja paljude teiste vasakliberaalsete mõju all olevate rahvusvaheliste ühenduste nõudmisel oma sotsiaalmeediakanali kohitsemist, ja seda just Euroopa Parlamendi valimiste eel, kui võimuringkonnad soovivad parempoolsete, konservatiivsete, rahvuslike ja immigratsioonivastaste jõudude suid sulgeda.

Kaua saab Facebook tegeleda poliitilistele mõjutustele järeleandmisega, kusjuures veel vaid ühte poolt kuulates? Kahtlemata on sotsiaalmeedia ka vihakõnet täis, kuid sealhulgas on ka ohtralt vasakliberaalset vihaõhutust, ja pealegi on ka need kanalid kogu ühiskonna peegeldus.

Sellised kanalid võib alatiseks sulgeda ja interneti takkaotsagi, kuid ega poliitiliste jõudude ja ideoloogiliste võitluste tõttu ülesärritatud ühiskonnad sellest ei taltu. Võib keelata tulevaste Tarrantide ja tulevaste ISIS-te tegevuse sotsiaalmeedias, kuid ega neid nähtusi tekitanud vastuolud kuhugi kao.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused