Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Farage jätkab UKIPi juhina

-
12.05.2015
nigel-farage

Reedel pärast Briti alamkoja valimisi, kus Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) vaatamata kolmandaks jäämisele sai vaid ühe koha, teatas erakonna juht Nigel Farage, et astub oma kohalt tagasi. Erakonna juhatus aga ei rahuldanud tema lahkumisavaldust ja Farage on otsustanud jätkata partei juhtimist.

UKIP saavutas valimistel 12,6% valijate toetuse. Suurbritannia majoritaarse valimissüsteemi tõttu pääses erakonnast aga alamkotta vaid üks kandidaat, Clactonis kandideerinud Douglas Carswell.

Erakonna juhatuse esimees Steve Crowther teatas aga, et UKIPi jaoks seni parim parlamendivalimiste tulemus oli täielik kordaminek ja juhatus oli Farage’i tagasiastumispalve ühehäälselt tagasi lükanud.

“See, mis juhtus, oli mu peast läbi käinud, kuid ma ei olnud seda tõsiselt oodanud,” kirjutas Farage erakonna toetusest tema jätkamisele.

“Ma otsustasin, et ükskõik kui palju ma olen oma puhkuse ära teeninud, ükskõik kui palju ma tahan suve veeta kala püüdes, jalutades, ja muidugi Euroopa Parlamendis, kus praegu möllab torm – et ma võlgnen seda kõike erakonnale, kes tõi mu siia,” kirjutas Farage.

Samuti lubas ta tähelepanu juhtida Euroopa Komisjoni plaanile kehtestada kõigile liikmesriikidele immigrantide kvoodid. “Seetõttu jään ma uute Euroopa Liidu plaanide osas Vahemere migrandikvootidest sama otsekoheseks, kui ma olin valimiskampaania ajal – mille ma tõin välja oma reisil Strasbourgi kampaania viimasel nädalal, kuid enamik meediast vaikis selle teema maha,” kirjutas Farage.