Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

FBI kinnitas Ohio ründaja võimalikku seost Islamiriigiga

-
30.11.2016
Laadime sisu...

USA Föderaalse Juurdlusbüroo hinnangul võis Ohios inimesi rünnanud somaallane olla mõjutatud Islamiriigi ja terrorivõrgustiku Al-Qaeda endise juhi propagandast.

“Me usume, et ründaja võis olla mõjutatud Islamiriigist ja Al-Qaeda endisest liidrist Anwar al-Awlakist, kes tapeti 2011. aastal,” ütles FBI agent Angela Byers.

Byersi sõnul on rünnakut terrorismiks liigitada siiski veel vara ja otsest kontakti ründaja ja Islamiriigi vahel pole tuvastatud.

Monitooringufirma SITE teatas teisipäeval, et Ohio osariigis ülikoolilinnakus auto- ja noarünnaku korraldanud isik oli Islamiriigi sõdur.

“Ohio osariigis pani rünnaku toime Islamiriigi sõdur ning ta tegi seda vastuseks üleskutsetele rünnata rahvusvahelise koalitsiooni riikide kodanikke,” vahendas SITE uudisteagentuuri Amaq teadet, mis toetus siseinfot valdavale allikale.

Somaallasest tudeng Abdul Razak Ali Artan sõitis esmaspäeval Ohio osariigis ülikooli linnakus esmalt jalakäijatele autoga otsa ja asus seejärel neid lihunikunoaga pussitama. Kaheksa inimest viidi haiglasse.

Politsei lasi ründaja maha.

Artan tegi enne rünnakut suhtlusvõrgustikku Facebook sissekande, kus nõudis, et USA lõpetaks sekkumise islamiriikide siseasjadesse.