Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Täiendatud! FBI tunnistas Trumpi kampaaniameeskonna järel nuhkimist

-
12.04.2017
Laadime sisu...

USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) sai eelmisel suvel ülisalajasi luureküsimusi menetlevalt kohtult loa jälgida toonase vabariiklaste presidedikandidaadi Donald Trumpi nõuniku suhtlust, kirjutas ajaleht Washington Post allikatele viidates.

Lehte informeerinud ametnike sõnul oli see osa ülisalajasest juurdlusest eesmärgiga selgitada välja Trumpi kampaania võimalikud sidemed Venemaaga. Trump on süüdistanud Obama administratsiooni tema järele nuhkimises. Nüüd hakkavad selle kohta laekuma ka esimesed tõendid.

FBI kinnitas kohtule, et neil on mõjuv põhjus uskuda Trumpi kampaania välispoliitikanõuniku Carter Page’i tegutsemist Vene agendina. Washington Posti sõnul on Page’i juhtum selgeim tõend selle kohta, et FBI oli kindel mõne Trumpi kampaanianõuniku sidemetest Vene agentidega.

Trump määras Page’i, kes oli varem pankurina Moskvas töötanud, 2016. aasta märtsis valimiskampaania välispoliitikanõustajate rühma liikmeks, kuid hiljem lahkus ta meeskonnast. Üheks põhjuseks peetakse tema reisi Venemaale, mis äratas vastuolulist tähelepanu. Page aga kinnitab, et tegemist oli eraviisilise ärireisiga ja eitab igasuguseid väärsamme suhetes Venemaaga Trumpi kampaanias.

Täiendatud! Nagu nüüd on selgunud, polnud Page eriti oluline figuur Trumpi meeskonnas. Ta töötas vabatahtlikuna ja püüdis küll Trumpi siseringi pääseda, kuid ei omanud erilist edu. Trump ei vajanud tema teeneid ja Page lahkus 2016 septembris meeskonnast.

Lisaks on ajalehe Guardian andmetel nüüd ilmsiks tulnud tõsiasi, et ühe võimaliku signaali, mis ärgitas FBI-d Trumpi tagant nuhkumist alustama ja seda just seoses väidetavate Vene sidemetega, on andnud mõnede teiste riikide seas ka Eesti luureteenistus.

STT-BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix